ASUS Republic of Gamers Strix B250G Gaming ve Strix B250H Gaming Anakartları Duyurdu ASUS Republic of Gamers Strix B250G Gaming ve Strix B250H Gaming Anakartları Duyurdu
ASUS Republic of Gamers, Strix B250G Gaming (microATX) ve Strix B250H Gaming (ATX) anakartları duyurdu. Detaylar haberimizde. ASUS Republic of Gamers Strix B250G Gaming ve Strix B250H Gaming Anakartları Duyurdu

ASUS Republic of Gamers, Strix B250G Gaming (microATX) ve Strix B250H Gaming (ATX) anakartları duyurdu. 

ROG Strix B250 serisi anakartlar, Intel B250 yonga setini barındırıyor ve en yeni 7. Nesil Intel Core işlemci ve teknolojilerini destekliyor. SupremeFX teknolojisi ve S1220A kodek’inin sağladığı sıradışı ses performansı, dahili çift M.2 yuvası ve Intel Optane bellek desteği ile ultra hızlı bağlanılabilirlik, kararlı ve etkin çalışma için özel ROG yenilikleri, kapsamlı system koruması için Gamer’s Guardian gibi çeşitli özellikler barındıran ROG Strix B250G Gaming ve ROG Strix B250H Gaming, performansı yeni bir seviyeye çıkararak, oyunculara rakipleri karşısında ciddi avantajlar sağlıyor.

Sıradışı ses: SupremeFX S1220A kodek ile Sonic Studio III ve Sonic Radar III

ROG Strix B250G Gaming ve ROG Strix B250H Gaming, hat girişi bağlantısında en iyi kayıt performansı için sıradışı 113dB sinyal-gürültü (SNR) oranı, kristal netliğinde sesi garantilemek için de hat çıkışında 120dB SNR değeri sunan özel SupremeFX S1220A kodek’ini barındırır. ROG mühendisleri aynı zamanda yüksek kazanç, düşük bozunmalı ses ile dinleyici etkisi altına alması için Texas Instruments® RC 4580 ve OPA1688 amfilerini de eklediler.

ROG Strix B250H Gaming aynı zamanda tam ses kontrolü için Sonic Studio III ve yeni bir arayüz ile düşmanın pozisyonunu anında gösteren üç boyutlu bir oyun içi ok sunan Sonic Radar III’ü de bünyesinde sunuyor.

Üst düzey bağlanılabilirlik: Intel LAN, GameFirst IV, çift M.2 ve Intel Optane

ROG Strix B250G Gaming ve ROG Strix B250H Gaming, işlemci yükünü hafifletmek ve sıradışı yükseklikte TCP ve UDP akışı sağlayarak, oyun için daha fazla işlem gücü sağlayan, en yeni Intel Gigabit Ethernet’i (I219-V) barındırır. İki anakartta da elektrostatik deşarj ve akıma karşı koruma sağlayan ASUS’a özgü LANGuard bulunmaktadır ve ROG Strix B250H Gaming bunlara ek olarak ağ trafiğini daha hızlı, gecikmesiz çevrimiçi oyun deneyimleri için oyunla ilgili ağ trafiğine öncelik sunan GameFirst IV’yi de barındırır.

ROG Strix B250G Gaming ve ROG Strix B250H Gaming, çift M.2 yuvasıyla kullanıcılara, sistemlerine SSD seçerken maksimum esneklik sağlar. Intel Optane bellek desteği – standart sabit disklerden SSD benzeri performans almayı sağlayan yeni bir bellek teknolojisi- oyuncuların favori oyunlarını daha hızlı çalıştırmaları için yükseltilmiş veri aktarım hızları sunar.

Üstün oyun performansı: Fan Xpert 3, EPU ve Digi+ Güç Kontrolü ile RAMCache II

ROG Strix B250G Gaming ve ROG Strix B250H Gaming, oyunculara en iyi sistem performansını, enerji etkinliğini ve kararlılığı oyunculara sunan özel teknolojilerle doludur.  Fan Xpert 3, gelişmiş ve sezgisel fan kontrolleriyle oyuncuların en uygun oyun ortamına sahip olmasını sağlarken, EPU ve Digi+ Güç Kontrolü, sistem kararlılığını geliştirir ve en iyi güç tasarrufunu sunar. ROG Strix B250H Gaming’de bulunan akıllı RAMCache II teknolojisi, tüm depolama cihazını arabelleğe alarak, very kaybı riskini azaltır ve oyun yüklemelerini hızlandırır.

Kapsamlı koruma: Gamer’s Guardian ve SafeSlot’la birlikte kolay DIY özellikleri

ROG Strix B250G Gaming ve ROG Strix B250H Gaming, içerisinde SafeSlot’u da barındıran, koruma özellikleri suiti Gamer’s Guardian’ı da barındırıyor. SafeSlot, PCIe yuvasının ASUS tarafından yeniden keşfedilmesidir, üstün eğilme ve bükülme direnci sunar. Tek aşamalı ve yeni bir içe enjekte eritme işlemiyle yuvayı metalle kaplayarak daha güçlü olmasını sağlar, anakarta ek lehim yerleriyle montelenir.

Gamer’s Guardian aynı zamanda işlemciye artırılmış güç taşıma, anakart ömrünü uzatmak için DRAM aşırı akım koruması, içerisinde kolay grafik kartı yerleştirme sağlayan Q-Slot, kolay ve güvenli bellek modülü yerleştirme sunan Q-DIMM, kesikleri engelleyen Q-Shield’in de bulunduğu akıllı DIY özellikleri de barındırır.

-Basın bülteni

ASUS ZenBook Ailesinin Dört Üyesi İle Tanışın


Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.