ASUS Republic of Gamers Yeni Oyuncu Ürünlerini Join the Republic: Outshine the Competition Etkinliğinde Duyurdu ASUS Republic of Gamers Yeni Oyuncu Ürünlerini Join the Republic: Outshine the Competition Etkinliğinde Duyurdu
ASUS ROG Poseidon GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı, ROG Swift PG27VQ, PG27UQ oyuncu monitörler, diğer heyecan verici ürün ve aksesuarlar duyuruldu ASUS Republic of Gamers Yeni Oyuncu Ürünlerini Join the Republic: Outshine the Competition Etkinliğinde Duyurdu

ASUS Republic of Gamers En Yeni Oyuncu Ürünlerini Join the Republic: Outshine the Competition Etkinliğinde Duyurdu

Etkinlikte içinde ROG Poseidon GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı, ROG Swift PG27VQ ve PG27UQ oyuncu monitörler ve diğer heyecan verici ürün ve aksesuarlar duyuruldu.

ASUS Aura SDK beta program

Bu konsept, Aura SDK’nın anakartlar, grafik kartları, bellekler, kasalar ve çevre birimlerinden oluşan ASUS Aura Sync özellikli ürünleri, geliştiricilerin bu aydınlatmaları oyunlarla tam entegre şekilde çalışmasını sağlamak içindir. Resmi Aura SDK programı, Computex 2017’de başlayacak ve içerisinde oyun dağıtıcılarının da bulunduğu üçüncü partilerle birlikte daha da geliştirilecek. ASUS aynı zamanda oyun donanım üreticileriyle de yakından çalışarak, dünyanın en iyi oyuncularının estetik ve işlevsel ihtiyaçları için Aura Sync özellikli ürünler de üretecek.

ROG Poseidon GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı

ROG Poseidon GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı, tam esneklik için sıvı veya hava seçenekleriyle yeni nesil DirectCU H2O hibrit soğutma teknolojisinden faydalanıyor. DirectCU H2O’nun kanal içi sıvı akışı önceki nesildeki tasarıma göre, daha iyi ısı dağılımı için yüzde 22 arttırılmıştır. Yeni 1/4 inç’lik terminal blok ile Poseidon GeForce GTX 1080 Ti, oyuncuların özel sıvı borularını öncekinden daha da kolay bir şekilde döndürmelerini sağlayan birçok bağlantı elemanını seçebilmesini sağlıyor. IP5X sertifikasyonuna sahip patentli wing-blade 0dB fanlar maksimum hava akışı sağlarken, daha uzun fan ömrü de sunuyor. 

ASUS FanConnect II kasa sıcaklıklarını kontrol altında tutmak için, CPU veya GPU kontrollü fan çıkışları ile GPU Tweak II’nin sağladığı bir grup ayar seçeneğiyle sistem soğutmasını daha da öteye taşıyor. Poseidon, ASUS’a özgü Auto-Extreme teknolojisiyle ve en iyi kalite ve güvenilirliği sağlamak için yüksek kalite malzemelerle üretildi. Konu stile gelince, Poseidon GeForce GTX 1080 Ti, ASUS Aura Sync ile yansıtıcı bir konsepte sahip. Işık efektlerinin sonsuza kadar uzandığı illüzyonunu yaratarak, oyunculara, rakiplerini kolayca geride bırakabilecekleri sistemler yaratmalarına imkan tanıyor.

ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti grafik kartı

ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti, içerisinde endüstride bir ilk olan, GPU ile geleneksel ısı dağıtıcılara göre 10 kat daha düzgün bir yüzey ve 2 kat daha fazla temas alanı sağlayan gelişmiş bir bakır dağıtıcı içermesi sayesinde gelişmiş bir ısı aktarımı sağlayan, tamamen yeni MaxContact GPU soğutma teknolojisiyle geliyor. MaxContact ve üç adet patentli wing-blade 0dB fanlar, Strix GeForce GTX 1080 Ti’ın referans kartlara göre yüzde 30 daha serin ve 3 kat daha sessiz performans sunmasını sağlıyor. Fanların IP5X toza dayanıklı olması da daha gelişmiş kararlılık ve daha uzun bir ömür sağlıyor.

ASUS FanConnect II, CPU veya GPU kontrollü fan girişleri ve bir grup etkili GPU Tweak II ayar seçeneği ile sistem soğutmasını daha da öteye taşımasını sağlıyor. Her kart ASUS’a özgü Auto-Extreme teknolojisiyle üretiliyor, 10+2 faz ve yüksek kalite ve kararlılığı garantilemek için Super Alloy Power II malzemeler içeriyor. Strix GeForce GTX 1080 Ti aynı zamanda ASUS Aura Sync ile tam RGB LED özelleştirme ve kişiselleştirme sunuyor. Sanal gerçeklik dostu tasarımında bulunan iki HDMI girişi, oyuncuların sistemlerine her zaman bir sanal gerçeklik başlığı takılı kalmasını ve istedikleri zaman sanal gerçeklik oyunlarına girmelerini sağlıyor.

ROG Swift PG27VQ: 27 inç kavisli, ASUS Aura Sync özellikli gaming monitör

27 inç’lik ROG Swift PG27VQ, WQHD (2560 x 1440) panel ve NVIDIA® G-SYNC teknolojisi ile akıcı ve sizi içine çeken panoramik oyun deneyimleri sunan, kavisli bir gaming monitör. Quantum-dot görüntüleme teknolojisi, PG27VQ’ya daha gerçekçi renkler ve daha yumuşak renk tonları için geniş bir renk aralığı sunar.

ROG Swift PG27VQ, dünyanın ilk monitörün arkasından yansıtılan ASUS Aura Sync RGB aydınlatma teknolojisine sahip gaming monitörüdür. Böylece oyuncular, aydınlatma efektlerini ekrandaki aksiyona göre veya diğer Aura Sync özellikli cihazlarla eşleştirerek, sınırsız kişiselleştirme ve tarz seçimi sağlıyor.

Swift PG27VQ, gecikme ve hareket bulanıklığını yenmek ve oyunculara hızlı FPS, yarış, gerçek zamanlı strateji ve spor oyunlarında avantaj sunmak için 165Hz tazeleme oranı sunmaktadır. NVIDIA G-SYNC teknolojisi ise görsellerin yırtılma ve gecikme olmadan gösterilmesini sağlar.

ROG Swift PG27UQ: 144HZ tazeleme oranına sahip 4K UHD HDR monitör

27 inç’lik ROG Swift PG27UQ, 4K UHD (3840 x 2160) oyun görsellerini ultra-hızlı 144Hz tazeleme oranıyla ilk defa sunan bir G-SYNC HDR gaming monitörüdür. Oyunculara detaylı 4K UHD görselleri, sıra dışı akıcılıktaki kare oranlarında sunarken, üstün oyun deneyimine ek olarak muhteşem kontrast, derin ve doygun renkler ile büyüleyici parlaklıkta sunar.

Swift PG27UQ, standart monitörlerden birkaç kat daha yüksek parlaklık sunan HDR teknolojisiyle, büyüleyici ve canlı görseller sağlar. LED arka aydınlatma, 384 bölgede dinamik olarak kontrol edilerek, daha zengin ve daha doğal karanlık sahneleri mümkün kılar. Quantum-dot teknolojisi ise daha parlak görseller ve sinema standardı DCI-P3 renk aralığını destekler. DCI-P3, sRGB’den yüzde 25 daha geniş renk menzili sunarak daha gerçekçi renkler sağlar.

ROG Strix XG27VQ 144Hz kavisli gaming monitör

27 inç’lik ROG Strix XG27VQ, geniş-görüş teknolojili panel ve çerçevesiz tasarıma sahip, kavisli bir Full HD gaming monitördür. Bu sayede sizi içine çeken panoramik oyun deneyimleri, çoklu ekranlı kurulumlar için mükemmel bir seçim haline gelir. Ekranın kavisi, her noktanın oyuncunun gözlerine eşit uzaklıkta olmasını sağlıyor. Uzun oyun seansları sırasında daha rahat bir görüş deneyimi sunmak için Ultra Düşük Mavi Işık ve Flicker-Free teknolojilerini de barındırır. 144Hz tazeleme oranı ve Adaptive-Sync teknolojisi, süper akıcı oyun görsellerini takılma ve yırtılma olmadan görüntüler.

Strix XG27VQ, her oyun sistemine ambiyans katan ASUS Aura RGB aydınlatmalı, oyunlardan ilham alınmış bir tasarıma sahiptir.

ROG SLI HB Köprüsü

Tamamen yeni ROG SLI HB (High-Bandwidth) Köprüsü, bir önceki nesle göre aktarım bant genişliğini iki katına çıkarır ve böylece detaylı grafikler ve akıcı oynanış sunar. Çoklu 2-yönlü kurulumları — hem 3-yuvalı hem 4-yuvalı — maksimum esneklik için destekler. ROG SLI HB Köprüsü, mükemmel senkronize aydınlatmayı tüm oyun sisteminde yansıtmak için ASUS Aura RGB aydınlatma ve ASUS Aura Snyc teknolojilerine sahiptir.

ROG Areion 10G Ethernet kartı

Artan ağ kaynakları ve bant genişliği isteğini göz önüne alan ROG Areion 10G PCI Express® 3.0 x4 Ethernet kartı, uzman kullanıcıların ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Yüksek performanslı Aquantia AQtion™ AQC107 LAN yongası tarafından güçlendirilen ve beş aktarım hızıyla uyumlu — 10Gbps, 5Gbps, 2.5Gbps 1Gbps, ve 100Mbps — ve kolay LAN hızı takibi için hız göstergeli LED’leriyle ROG Areion 10G, tam boy ısı bloğuyla tam yüklü performansı serinletir.

ROG Strix H270I Gaming anakart

ASUS Pro Gaming Serisi anakartların gururlu mirasını devam ettiren ROG Strix H270I Gaming, ROG Strix ailesindeki en yeni kompakt mini-ITX gaming anakart. İçerisinde M.2 SSD’leri 20°C’ye kadar soğutan, yenilikçi çift katlı PCH+M.2 ısı bloğuyla rakipsiz performans sunar. Strix H270I Gaming aynı zamanda kristal netliğinde SupremeFX S1220A ses, ASUS Aura Sync, çift M.2 PCIe® 3.0 x4 yuvası ve dual Gigabit LAN özelliklerini de barındırır.

ROG Strix Magnus USB gaming mikrofon

Strix Magnus, ROG’un özellikle oyun yayıncıları için tasarlanmış ilk mikrofonudur. Bu kompakt oyuncu mikrofonu, içerisinde üç ayrı stüdyo sınıfı biriktirici kapsül ile saf kayıt kalitesi, çevresel gürültü engelleme (ENC) teknolojisi ve ASUS Aura Sync destekli ASUS Aura RGB aydınlatma barındırır.

ROG Pugio gaming fare

ROG Pugio, ayarlanabilen yan tuş düzeni ile gerçek bir çift taraflı tasarım sunar, böylece oyuncular istenmeyen yan tuşlara yapılan kazara basışlardan kurtularak, kendi doğal tutuş tarzlarını değiştirmek zorunda kalmayacaklar. Bu optik oyun silahı, aynı zamanda özel bir tak-oturt anahtar soketi tasarımıyla, tıklama direncini kolayca değiştirebilecek ve farenin anahtarlarını değiştirerek ömrünü de uzatabilecekler. Pugio’nun performansı, agresif estetik ve açılarla tamamlanırken, ASUS Aura Sync desteğine sahip ASUS Aura RGB aydınlatmayla da bir adım öteye taşınıyor.

ROG Rapture GT-AC5300 gaming router

ROG Rapture GT-AC5300, oyun için özel olarak tasarlanmış ilk ROG router’dır. İçerisinde oyuncuların o anki internet durumunu, kararlılığını ve bağlı cihazları görmelerini sağlayan, oyun ağının anlık bir genel bakışını sunan ROG Gaming Center’ı barındırıyor.

Rapture GT-AC5300 kullanıcılara, üç seviyede oyun hızlandırması sunuyor. Sekiz LAN girişinin ikisi, bu yuvalara bağlanmış cihazlarda ağ trafiğinde oyunlara öncelik verecek şekilde optimize ediyor. Router aynı zamanda bu iki oyun yuvasında trafiği optimize eden Game Boost özelliğiyle de birlikte çalışıyor. Kullanıcılar router ile tercih edilen oyun sunucuları arasındaki bağlantıyı hızlandırmak için özel bir oyun ağı kurma yeteneğine de kavuşuyorlar.

Rapture GT-AC5300’ün Oyun Saldırı Önleme Sistemi (Game IPS), oyun ağları için güçlü bir ön cephe koruması sağlamak için Trend Micro ‘nun dahili güvenlik teknolojisini sunuyor.

ROG Strix GD30 Gaming Desktop

ROG Strix GD30, değiştirilebilen ön panelleri ile oyuncuların sistemlerini kendi benzersiz tarzlarına göre özelleştirebilmesini sağlayan, şık siyah-beyaz tasarımlı, güçlü bir oyuncu masaüstü bilgisayarıdır. En yeni 7. Nesil Intel® Core™ i7 işlemciler ve NVIDIA® GeForce® GTX 1080 grafik kartıyla donatılabilen ROG Strix GD30, muhteşem oyun ve multimedya deneyimleri için rakipsiz performans sunar.

Önde ve alt tarafta bulunan geniş hava kanalları ve ayrık güç kaynağı alanıyla gelişmiş bir termal sistem sunar, böylece daha iyi soğutma ve sistem etkinliği sağlar. Özel ASUS Aegis III yazılımı, oyuncuların işlemci ve bellek kullanımı takibi, ağ durum takibi, fan hızı kotnrolü ve ASUS Aura RGB aydınlatma efektleriyle oyun deneyimlerini geliştirir.

  • En yeni ROG oyuncu aksesuarları, Berlin, Almanya’da düzenlenen ROG Join the Republic: Outshine the Competition etkinliğinde görücüye çıktı
  • ASUS Aura SDK beta programı, Aura aydınlatma yeteneklerini genişletmek için seçilmiş donanım firmalarıyla yeni ROG ortaklık ilişkisini müjdeliyor
  • ROG Poseidon GeForce GTX 1080 Ti, isteğe bağlı hava veya sıvı soğutma için yeni nesil DirectCU H2O teknolojisini ve patentli wing-blade 0dB fanları içeriyor
  • Etkinlikte ROG Swift PG27UQ ve PG27VQ oyuncu monitörleri ile diğer ürün ve aksesuarlar da tanıtıldı
  • ASUS ROG Başkan Yardımcısı Jackie Hsu aynı zamanda ROG’un medyaya ve hayran anketlerine göre 1 numaralı oyuncu markası olduğunu duyurdu

Asus ROG Strix GL502VS Notebook İncelemesi

-Basın bülteni


Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.