ASUS, Yeni Kurumsal Yerleşkesini Taipei’de Açtı ASUS, Yeni Kurumsal Yerleşkesini Taipei’de Açtı
ASUS, Taipei'deki yeni kurumsal genel merkez yerleşkesinin açıldığını duyurdu. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. ASUS, Yeni Kurumsal Yerleşkesini Taipei’de Açtı

ASUS, Taipei’deki yeni kurumsal genel merkez yerleşkesinin açıldığını duyurdu.

Yeni yerleşke, 13.311 metrekarelik ofis binası ile Enerji ve Çevresel Tasarımda Liderlik (LEED) v4 Bina Tasarım ve Yapım (BD+C) Platin sertifikası aldı. Açılış töreninde, ASUS Başkanı Jonney Shih, U.S. Green Building Council (USGBC) Kıdemli Başkan Yardımcısı Mili Majumdar tarafından takdim edilen LEED sertifikası amblemini teslim aldı.

Çevre dostu mimari

16 katlı yeni ofis binası ile ASUS genel merkezi artık 6000’den fazla çalışanı barındırabiliyor. Toplu taşıma araçlarına yakın bir noktada yer alan yeni kampüs, karbon emisyonlarını azaltıyor.

Yeni kampüs 5000 metrekareden fazla yeşil alana sahip. Kampüste ayrıca hem karbon ayak izini azaltan hem de iç mekan su kullanımında LEED standardını yüzde 55 aşan ve dış mekan sulamasının yüzde 100’ünün biriktirilmiş yağmur suyu ile yapılmasını sağlayan su tasarruf önlemleri bulunuyor.

Yeni akıllı kontrol teknolojileri kullanan binada, çeşitli koşullar altında çalışma verimliliğini koruyacak şekilde tasarlanmış bir havalandırma sistemi bulunuyor. Yüksek kaliteli hava filtreleri harici hava sistemlerinin örnek düzeyde kaliteli hava sirkülasyonu oluşturabilmesini sağlıyor. Yeni binada ayrıca güneş panelleri, çatı bahçesi, ısıyı yansıtan soğutucu çatı ve ana lobiyi doğal bir ışıkla aydınlatan cam tavan gibi özellikler de bulunuyor.

Binanın asansör sistemi de geleneksel asansör sistemlerine kıyasla yüzde 35’e kadar daha fazla enerji tasarrufu sağlıyor. Tayvan İçişleri Bakanlığı, ASUS’a Elmas Akıllı Bina Sertifikası verdi.

ASUS ROG’dan Yeni USB-C Oyuncu Kulaklığı: ROG Strix Go 2.4