Kategoriler

ASUS Yeni Mekanik Klavyesi ROG Claymore ve ROG Claymore Core’u Duyurdu

ASUS dünyanın ilk ayrılabilir Numpad (sayısal tuş takımı) tasarımına sahip RGB aydınlatmalı klavyesi ROG Claymore mekanik klavyelerini tanıttı.

ASUS dünyanın ilk ayrılabilir Numpad (sayısal tuş takımı) tasarımına sahip RGB aydınlatmalı klavyesi ROG Claymore mekanik klavyelerini tanıttı.

Ayrılabilir tuş takımı klavyenin hem sağ, hem de sol tarafına takılabiliyor. Kullanım şekline göre fazladan tuş erişimi sağlayan bu özellik, aynı zamanda dar kullanım alanlarında daha rahat olmanızı sağlıyor. Kompakt tasarımı sayesinde taşıma kolaylığı sağlayan bu klavye, tuşlarında Alman malı olan Cherry MX mekanik anahtarlarını kullanıyor (Kırmızı, Mavi, Kahverengi, Siyah).

fragtist-asus-rog-claymore-2

ASUS ROG Claymore modeli, beraberinde sayısal tuş takımıyla geliyor fakat ROG Claymore modeli içinde bu sayısal tuş takımını içermiyor. Her iki modelde de yer alan Anti-Ghosting ve tam N-Key Rollover özellikleri sayesinde bu klavyeler, aynı anda basılan tüm tuşların algılanarak bilgisayara aktarılmasını sağlıyor. Arka RGB aydınlatması ile her tuş ayrı ayrı aydınlatılabiliyor, renkleri programlanabiliyor. Renklerin yanı sıra ön ayarlı Aura aydınlatma efektleri de bu programlamada kullanılabiliyor

fragtist-asus-rog-claymore-3

Ayrıca ASUS’un diğer ürünlerinden alıştığımız üzere bu ürün, diğerleriyle senkronizasyon içinde çalışıyor. ASUS anakarta sahipseniz klavyenizi anakartınızla eşleştirmeniz durumunda, klavye üzerindeki kısayollar ile kasanızın soğutmasını kontrol edebiliyorsunuz. Bununla beraber eğer sisteminizin görüntüsü sizin için önemliyse, anakartınızı, ekran kartınızı ve klavyenizi ASUS Aura Sync özelliği sayesinde senkronize bir şekilde aydınlatabiliyorsunuz.

ASUS ROG Claymore ve Claymore Core klavyeleri ülkemizde 699 TL ve 559 TL fiyatlarıyla satışa sunuldu.

Street Fighter 5’in 2. Sezonu Beş Yeni Karakter Getiriyor

Görüntülenmeler:
13
İlgili Kategoriler
Donanım · Ekipman · Haber · Klavye · PC