Battlefield 2042’de Yapay Zeka Botları Devreye Giriyor Battlefield 2042’de Yapay Zeka Botları Devreye Giriyor
(Haber Bülteni) Battlefield 2042, maçların boş alanlarını yapay zeka botlarıyla dolduracağını ve lobiler doldurulmasa bile tam oyunculu maçlara izin vereceğini açıkladı. Bu botlar ayrıca... Battlefield 2042’de Yapay Zeka Botları Devreye Giriyor

(Haber Bülteni)

Battlefield 2042, maçların boş alanlarını yapay zeka botlarıyla dolduracağını ve lobiler doldurulmasa bile tam oyunculu maçlara izin vereceğini açıkladı. Bu botlar ayrıca Battlefield 2042’yi co-op veya solo bir oyunda da destekleyecek.

Battlefield Brifing EA Answers sayfasında; AI Soldiers’ın Battlefield 2042’ye eklenen yeni bir bot sistemi olduğu açıklandı. AI Soldiers, maçların 128 oyuncuyla doldurulmasını sağlayacak. Diğer taraftan bu botlar, başka amaçlar için de kullanılabilecek. Bu botlar, çok oyunculu bir oyun olmasına rağmen, Battlefield 2042’yi bir co-op veya solo oyuna dönüştürmeye de yardımcı olabilecek.

Conquest and Breakthrough modlarında oyuncular, “AI askerlerine karşı arkadaşlarınızla oynamanıza imkan veren” bir ortak çalışma deneyimi yaşayabilecekler.

Battlefield 2: Modern Combat, PlayStation 2 ve Xbox’ta piyasaya sürülmeden önce, Battlefield oyunları yalnızca çok oyunculuydu ve campaign seçeneği yoktu. Battlefield 2042, serinin tarihinde bir dönüm noktası olarak ifade ediliyor.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.