Bahçeşehir Üniversitesi’nden Herkese E-spor Eğitimi Bahçeşehir Üniversitesi’nden Herkese E-spor Eğitimi
(Haber Bülteni) E-sporun en büyük destekçilerinden olan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), Türkiye’de E-sporun gelişmesi için çalışmalarına devam ettiğini duyurdu. BAU, bu zamana kadar gerçekleştirdiği E-spor... Bahçeşehir Üniversitesi’nden Herkese E-spor Eğitimi

(Haber Bülteni)

E-sporun en büyük destekçilerinden olan Bahçeşehir Üniversitesi (BAU), Türkiye’de E-sporun gelişmesi için çalışmalarına devam ettiğini duyurdu. BAU, bu zamana kadar gerçekleştirdiği E-spor derslerinin arşivini herkesin erişebileceği, ücretsiz eğitim platformu BAU Open Learning (https://open.bau.edu.tr) üzerinden yayınlıyor.

Türkiyede tek olma özelliği taşıyan “GEP0312 Esporda Özel Başlıklar” dersi, her Bahar döneminde açılıyor. Dersler, 2017-2018 Bahar döneminde Riot Games Türkiye ile, 2018-2019 Bahar döneminde Supermassive Esports takımı ile ve 2019-2020 Bahar döneminde Gaming in Turkey oyun ve E-spor ajansı ile hem teorik hem de uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

3 Yıllık Arşiv

Bahçeşehir Üniversitesi, 3 yıllık ders arşivini Open Class ile birlikte herkesin kullanımına açıyor. Artık BAU’da verilen E-spor eğitimleri, BAU Open Learning ile birlikte herkesin erişimine açık. İçerikler, oyun ve E-spora meraklı olan tüm paydaşlara faydalı olabilecek türde hazırlanmış. Program; medya, teknoloji, etkinlik, pazarlama ve oyun sektörlerinde çalışan veya bu alanlarda kariyer planlayan öğrencilere başlangıç seviyesinde bilgiler veriyor. Bu eğitim içeriklerini başarı ile tamamlayan kişilerin kariyer fırsatlarını arttırması ve sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteli insan kaynağının yetiştirilmesi hedefleniyor.

E-spor derslerinden faydalanmak isteyen kişiler, https://open.bau.edu.tr/ adresi üzerinden kayıt yaptırarak ücretsiz erişim sağlayabilir.

 

Dijital Yayıncılık

Pandeminin etkisiyle birlikte herkesin hayatına giren dijital yayıncılık konusu ise bu dönemki seçmeli ders ile ele alınacak. Twitch üzerinden canlı yayınlanacak derslerde konuklar yine farklı alanlarda uzman kişilerden oluşturulmuş.

Bahçeşehir Üniversitesi, sadece seçmeli ders açarak değil aynı zamanda aileler, okul yöneticileri ve öğretmenler için de E-spor eğitimleri düzenleyecek. Lise öğrencilerine yönelik olarak yürütülen eğitimler ise bu sene pandemi etkisiyle Discord ve Twitch üzerinden online olarak gerçekleştiriliyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.