BenQ Yeni Oyun Monitörlerini Duyurdu BenQ Yeni Oyun Monitörlerini Duyurdu
(Haber Bülteni) Monitör teknolojilerinin önde gelen firmalarından BenQ, yeni MOBIUZ oyun monitörleri serisinin ilk modelleri olan EX2710 ve EX2510‘un 2020 Kasım ayından itibaren Türkiye’de... BenQ Yeni Oyun Monitörlerini Duyurdu

(Haber Bülteni)

Monitör teknolojilerinin önde gelen firmalarından BenQ, yeni MOBIUZ oyun monitörleri serisinin ilk modelleri olan EX2710 ve EX2510‘un 2020 Kasım ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulucağını duyurdu.

BenQ Corporation Başkanı Conway Lee, “Akıllı HDRi ve ünlü treVolo ses ekibimiz tarafından özel olarak tasarlanmış hoparlörler gibi özel performans yenilikleri, sadece eğlenmenizi sağlamakla kalmayıp aynı zamanda kendinizi oyun dünyasının sunduğu her şeye tamamen kaptırmanızı sağlamak için ustaca dizayn edilmiş oyun özelliklerini benzersiz göz sağlığı tekjnolojimiz Eye-Care ile birleştiriyor” dedi.

Tasarım ve Fonksiyon

EX2710 ve EX2510 ayrı olarak entegre edilmiş bir ışık sensörü kullanıyor. Bu sayede ortamdaki ışık seviyelerini aktif olarak algılayarak HDR görüntüler üretmek için ekrandaki içeriği analiz ediyor. BenQ’ya özel HDRi teknolojisi, parlak alanlarda bulunan ince ayrıntıları korurken ekranın karanlık bölgelerinde bulunan gölgeli detayları ortaya çıkarmak için kontrastla benzersiz bir netlik sağlıyor. Oyun içi sürükleyicilik için, MOBIUZ oyun monitörleri BenQ’nun treVolo ses mühendisleri tarafından tasarlanan 2 adet 2.5 Watt özel üst düzey hoparlörler bulunduruyor.

MOBIUZ serisi farklı tarzdaki oyunlara göre özelleştirilebilir yüksek görsel performans sağlayan ve 20 seviyeden oluşan Light Tuner özelliğine sahip.  Ayrıca, oyunda karanlıkta kalan obje ve diğer detayları net bir şekilde ayırt edebilmesi için Black eQualizer teknolojisi kullanılmış. Sezgisel Senaryo Haritalama özelliği ile ise farklı giriş kaynakları için tercih edilen favori ayarları otomatik olarak seçebiliyor. Hızlı OSD ön ayarları ve 5 Yönlü Navigatör kumanda kolu, bu oyun geliştirmelerine zaman kaybetmeden kolay erişim sağlıyor.

FreeSync Premium‘un inanılmaz derecede hızlı tepki performansına ek olarak, MOBIUZ, akıcı, pürüzsüz hareket için görüntü yırtılmaları ve takılmayı ortadan kaldıran Değişken Yenileme Hızı (VRR) teknolojisine sahip. 1ms MPRT tepki süresinin yanı sıra 2ms GtG tepki süresi özelliği de mevcut. Böylece hem yüksek fps, hem de yüksek renk ve görüntü detayı sağlayan oyunlarda aynı anda akıcı bir deneyim sunulabiliyor. Son olarak BenQ MOBIUZ EX2710 ve EX2510 oyun monitörleri, sahip olduğu BenQ Eye-Care teknolojisi ile göz sağlığınızı korumanıza yardım ediyor.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.