BenQ Ürünleri Uzaktan Eğitime Yardımcı Oluyor BenQ Ürünleri Uzaktan Eğitime Yardımcı Oluyor
BenQ’nun ürün yelpazesindeki çeşitli ürünlerle desteklediği uzaktan eğitim günümüz koşullarında zorunlu hale geldi. BenQ Ürünleri Uzaktan Eğitime Yardımcı Oluyor

BenQ’nun ürün yelpazesindeki çeşitli ürünlerle desteklediği uzaktan eğitim günümüz koşullarında zorunlu hale geldi.

BenQ, interaktif ekranları, Android tabanlı Smart Projektörleri ve Brightness Intelligence teknolojisine sahip Eye-Care monitörleri ile farklı öğrenme ortamlarını destekliyor.

İnteraktif ekranlar (akıllı tahtalar)

ClassroomCare, BenQ’nun sınıf ortamında sağlıkla ilgili konuları ön planda tutarak oluşturduğu, özel olarak tasarlanmış bir teknoloji. BenQ interaktif ekranlar, nanoiyonik gümüş kaplamaya sahip TUV sertifikalı, mikroplara dayanıklı ekrana sahip. Özel ClassroomCare teknolojisiyse öğrencileri ve eğitimcileri sağlık risklerinden korumaya yardımcı oluyor. Ekranlar ayrıca flicker-free ve düşük mavi ışık özelliklerine de sahip. Akıllı Göz Bakımı teknolojisi, çocuklarda göz yorgunluğunu önlemeye yardımcı olmak için göz bakımı sağlayan akıllı bir çözüm. Ayrıca, interaktif ekranlar üzerindeki hava kalitesi sensörleri sınıf içerisindeki karbondioksit (CO2) yoğunluğunu ölçebiliyor; yoğunluk belirli bir seviyenin üstüne çıktığında ortamın havalandırılması gerektiğini söyleyen bir uyarı veriyor.

BenQ’nun interaktif ekranları, Cloud işbirliğine ve uzaktan öğrenmeye yönelik tasarlanmış EZWrite 5 uygulamasına sahip. İnteraktif ekranlar ayrıca video konferans için Blizz gibi önceden yüklenmiş uygulamalarla birlikte geliyor.

Smart projektörler

BenQ kısa süre önce dünyanın ilk Android tabanlı hepsi bir arada Smart projektörlerini tanıttı. E600 ve E800 Serisi tamamen kablosuz, bilgisayarsız ve sürücüsüz çalışabiliyor.

  • Bilgisayar olmadan kullanılabilen Smart projektörler, Firefox, TeamViewer, Blizz, WPS gibi yerleşik uygulamalar ile birlikte geliyor. Projektör üzerindeki USB okuyucuyla herhangi bir video, ses veya belge tak-çalıştır olarak kullanılabiliyor.
  • Smart projektör, sürücüleri kurmadan Cloud hesap entegrasyonu, akıllı uygulama özelliği, internet, Hesap Yönetim Sistemi (AMS), Cihaz Yönetim Sistemi (DMS) ve X-Sign Broadcast ile birlikte geliyor.

Zowie S1 ve Zowie S2 | Amaca Odaklı Oyuncu Faresi!

BenQ EW800ST, bulut hesabı entegrasyonu, ekran yansıtma özellikleri, akıllı uygulama yeteneği ve internet ve kablosuz bağlantı özelliklerine sahip ilk eğitim projektörü.

InstaShow S WDC20 ise, sunum yapan kişilerin aynı cihaza kablo aktarımı yapmadan, üçüncü taraf yazılım çalıştırmadan veya ağ erişimi edinme zorunluluğu olmadan bağlanmalarına izin vererek BYOD (Bring your own device – Kendi cihazını getir) sınıflarını destekliyor. Eğitimcilerin ve öğrencilerin InstaShow vericisini cihazlarına takıp içerik paylaşabilmeleri için bir dokunuş yeterli.

BenQ, çevrimiçi eğitimin artırılması için de çabalarını sürdürüyor. Öğrencilerin çevrimiçi bir derse uzaktan katılabildikleri Cloud Whiteboard özelliği ile çok sayıda çevrimiçi öğretme ve öğrenme fırsatı açılabiliyor.

Eye-Care monitörler

BenQ monitörler, ortam ışığındaki değişiklikleri izleyen, ekran parlaklığını buna göre ayarlayan ve ekranda görüntülenen içeriğe uyum sağlayan Brightness Intelligence  (Parlaklık Algılama) teknolojisine sahip. Bu teknoloji, göz yorgunluğunu, baş ağrılarını ve yorgunluğu azaltırken görüntü kalitesini korumaya da yardımcı oluyor. Cihazlar ayrıca göz hasarını önlemek için mavi ışık spektrumunun en tehlikeli kısmını filtreleyen Düşük Mavi Işık Teknolojisi ile birlikte geliyor.

BenQ EL2870U Monitör İncelemesi | Konsollar için Uygun Fiyatlı 4K Monitör!