Kategoriler

Big Hero 6, Geleneksel Akademi Ödülleri’nde

Türkiye’de 16 Ocak tarihinde vizyona giren ve animasyon severlerin oldukça beğendiği Big Hero 6, 87. Geleneksel Akademi Ödülleri’nden eli boş dönmedi.

Big Hero 6, bizleri oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Yamada ile tanışıtırıyor. Kötü adamların teknolojiyi kendi amaçları uğruna kullanmaması için cesur bir kahraman olmak zorundadır. Ağabeyini korkunç bir trajedide kaybeden Hiro, onun son icadı Baymax ile tanışmış ve sonrasında tüm hayatı bambaşka bir yola sapmıştır. Disney’in yapımcılığını üstlendiği animasyonunda yönetmen koltuğunda, Don Hall ve Chris Williams oturuyor.

Animasyon, The Boxtrolls, How to Train Your Dragon 2, Song of the Sea ve The Tale of the Princess Kaguya gibi isimleri bile geride bırakarak “En İyi Animasyon” ödülünü kapmayı başardı. Big Hero 6, tüm dünyada 546 milyon dolar’ın üzerinde hasılat elde etti. Seslendirmeler, Ryan Potter, Scott Adsit, TJ Miller, Jamie Chung, Damon Wayans Jr., Genesis Rodriguez, Daniel Henney, Maya Rudolph, James Cromwell ve Alan Tudyk tarafından gerçekleşti.

Fragtist bighero6nyccpres1

Big Hero 6’nın DVD ve Blu-ray’i satışa çıktı.

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Haber · Kültür & Sanat