Bir League of Legends Hacker Hikayesi Bir League of Legends Hacker Hikayesi
Oyun korsanlığına girişen tüm kötü niyetli oyuncuları bu yazı ile kınıyoruz. İlk kez 2011’de başı League of Legends ile ilişkili güvenlik sorunları yüzünden derde... Bir League of Legends Hacker Hikayesi

Oyun korsanlığına girişen tüm kötü niyetli oyuncuları bu yazı ile kınıyoruz.

İlk kez 2011’de başı League of Legends ile ilişkili güvenlik sorunları yüzünden derde giren Shane “Jason” Duffy, ne yazık ki oyuncu kitlesinin en kötü örneklerinden biri. 2012 ve 2013’de de yarattığı çeşitli sorunlardan dolayı polisin uğraştığı genç adam, sonunda hapise girme tehlikesi ile karşı karşıya.

Duffy’nin yarattığı sorunlar aslında küçük falan da değil. İlk korsan aktivitesi, League of Legends oyuncularının hesaplarını zorlama yöntemleri ile kırıp, hesaplardaki karakter skin’lerini satmaya başlamış. Değerli skin’leri 200-800 Dolar arası fiyatlardan satan Duffy, bunu Riot’daki Twitter hesabının güvenliğine dikkat etmeyen yöneticilerden birinin sayesinde başardığını anlatmış.

Bu şekilde Riot sunucularına bir arka kapı oluşturmayı başaran Duffy, yakalanıncaya kadar 24,5 milyon adet LoL hesabının bilgilerini ele geçirmiş. Fakat olaylar bununla da kalmıyor. Geçen sene League of Legends oyununun yeni modu olan Supremacy’yi de aynı yöneticinin Twitter hesabından sızdıran kişi yine Shane Duffy.

İlk yakalanması sonucunda para cezası ile hapisten kurtulan Duffy, ne yazık ki rahat durmamış. Bu sefer de istediği LoL oyuncularını oyunlardan otomatik olarak atabilen bir servis geliştiren Duffy, bu hizmeti para ile satmaya başlamış. Bu servisi kullananlardan topladığı para ile günde yaklaşık 1,000 Dolar kazandığını söyleyen Duffy, yaptığı farkedilince tekrar tutuklanmış. Tüm donanımına ve bilgisayarlarına el konulan Duffy’nin 110,000 Dolar değerindeki Bitcoin hesabı da ele geçirilmiş.

Duffy şu anda Riot sunucuları ile ilgili dokuz farklı taciz ve suçtan doları gözaltında tutuluyor. Eğer görülecek dava sonucunda suçlu bulunursa, 21 yaşındaki genç büyük ihtimalle birkaç yıl hapiste yaşayacak.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.