Bu Akıllı Tasma ile Köpeğinizi Kontrol Altında Tutun! Bu Akıllı Tasma ile Köpeğinizi Kontrol Altında Tutun!
Bugünkü haberimize konuk olan akıllı tasma, "Buddy" ismini taşıyor ve "yararlı" akıllı cihazlar klasmanına giriyor. Ürün detayları haberimizde. Tıklayın! Bu Akıllı Tasma ile Köpeğinizi Kontrol Altında Tutun!

Her yerimiz akıllı cihazlarla doldu artık. Bu cihazların kimisi hakikaten gereksizken, kimisi de son derece yararlı ve hayatı güzelleştiren şeyler (mesela). Bugünkü haberimize konuk olan akıllı tasma, “Buddy” ismini taşıyor ve “yararlı” akıllı cihazlar klasmanına giriyor.

LED aydınlatmaya sahip olan Buddy’nin en önemli özelliklerinden biri, köpeğinizi karanlıkta kaybetmemenizi garantilemesi. Bunun haricinde tasma, bünyesinde bir sıcaklık sensörü, hareket takip algılayıcısı ve lokasyon takip özelliği de barındırıyor. Üzerinde bulunan ekranla birlikte köpeğimizin hareket verisini, aldığı kaloriyi, vücut sıcaklığını vs. görmek mümkün. Bu arada LED aydınlatma ve ekranın renginin değişebildiğini de belirtelim.

Buddy’nin bir diğer özelliği de, köpeğimiz belli bir alanın dışına çıkarsa bizi uyarabiliyor oluşu. iOS (+Watch) ya da Android sürümü bulunan yardımcı uygulama da evcil hayvanımızın yedikleri ve aşı randevuları gibi verileri kayıt altında tutabiliyor. Bu uygulama ile Nest termostat ya da Philips Hue ampul birbirine bağlandığında, bu cihazlar da köpeğin durumuna göre hareket edebiliyorlar. Örneğin Nest, hayvanın vücut sıcaklığına göre ortam ısısını ayarlarken; Hue da, köpeğimiz belirlediğimiz alanın dışına çıktığında bizi uyarabiliyor. Bu ve bu gibi şeyler.

fragtist-haber-buddy-akilli-tasma-2

Su geçirmez olan Buddy’nin tüm bu özelliklere sahip versiyonu, hâlâ süren Kickstarter kampanyası boyunca 180$’lık bir fiyat etiketine sahip olaca. Ancak bu süreçte alınmadığı taktirde insanlar, aynı akıllı tasmayı elde edebilmek için 300$ ödemek zorunda kalacaklar. 180$’lık versiyon ise GPS, hareket takibi ve WiFi şarj ünitesi gibi özellik ve ekstralara sahip olmayacak. Cihazın diğer versiyonu da 240$.

19 günde 300,000$ daha toplaması gereken ürün hakkında daha ayrıntılı bilgi için, ilgili Kickstarter sayfasına doğru yol alabilirsiniz!

fragtist-haber-buddy-akilli-tasma-3Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.