Call of Duty: Advanced Warfare Hakkında İlk Bilgiler Geldi Call of Duty: Advanced Warfare Hakkında İlk Bilgiler Geldi
Gamescom’un yaklaşmasıyla birlikte ilk konferans Microsoft’un Call of Duty’e özel olarak düzenlediği konferans oldu. Microsoft‘un yeni çıkacak olan Call of Duty oyununa özel olarak... Call of Duty: Advanced Warfare Hakkında İlk Bilgiler Geldi

Gamescom’un yaklaşmasıyla birlikte ilk konferans Microsoft’un Call of Duty’e özel olarak düzenlediği konferans oldu.

Microsoft‘un yeni çıkacak olan Call of Duty oyununa özel olarak düzenlediği konferans ile Call of Duty: Advanced Warfare hakkında ilk bilgiler geldi. Daha önceki Call of Duty serilerinde duymadığımız bir isim olan Sledgehammer Games tarafından geliştiriliyor. Oyunun ağırlıklı olarak multiplayer özellikleri hakkında açıklamalar yapan Sledgehammer Games, seriye birçok yenilik getirmişe benziyor.

Sledgehammer Games’in üç yıldır üzerinde uğraştığı Call of Duty: Advanced Warfare ile serinin monotonlaşan gidişatının değiştiğini görüyoruz. Yaklaşık bir saat süren konferansta oyunun çoklu oyunculu modu hakkında açıklamalar yapan firma, ilk olarak oyuna Supply Reward özelliğini getirdiğini açıkladı. Bu özellikte oyuncuların seviyesi göze alınmaksızın çıkacak olan bu kutulardan rastgele ödüller çıkacak.

Kişiselleştirme konusunda oldukça ayrıntıya sahip olacak olan Call of Duty: Advanced Warfare’da oyuncular, karakterlerinin kafası, kıyafetleri ve silahlarını istedikleri gibi kişiselleştirebilecek. Kadın ve erkek karakter seçiminin de bulunacağı oyun, 2054 yılında geçtiği için bu yıla uygun askeri silahlar ve kıyafetler yer almakta. Çok yakında özellikle hastalar için geliştirilen yapay kas teknolojisi bu oyunda da yer alacak. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gelecek olan farklı silahlar sayesinde mermi kullanmak yerine elektrik kullanarak ateş edilebilecek ve mermi bitme sıkıntısı olmadığı için tek sorun silahın aşırı ısınması olacak.

Exo Suit isimli bu kıyafet ile daha yükseğe zıplayabilmek gibi birçok özelliğe sahip olacak olan askerler, silahlarını istedikleri gibi kişiselleştirip, sanal atış poligonu içerisinde kolayca kişiselleştirdikleri silahları test edebilecekler. Pick 13 isimli yeni bir özellik ile oyuncular kendisine ait bir sınıf oluşturabilecek ve istedikleri gibi bir scorestreak‘e sahip olacaklar.

Riot, Ascend, Biolab ve Defender isimli dört adet haritayı da gösteren Sledgehammer Games, 4 Kasım’da çıkacak olan oyunu ön sipariş ile alanların Day 0 Edition‘a sahip olacaklarını da söyledi. Bu sürüm sayesinde oyuncuların oyunun çıkış tarihinden bir gün önce oyunu oynayabilecek ve sadece bu güne özel, çoklu oyuncu modunda iki katı tecrübe puanı kazanacaklar. Buraya tıklayarak konferansı izleyebilirsiniz.