Kategoriler

Call of Duty: Black Ops III Beta İncelemesi

Call of Duty: Black Ops III şu an için kapalı beta sürecinde, biz de sizin için oyuna şöyle bir göz attık. Black Ops III Beta meraklıları buraya!

Call of Duty: Black Ops III betasını oynama şansına erişenlerden biriydim. Hemen belirteyim beta sadece multiplayer içeriyor.

Oyun genel oynanışı bakımından Advanced Warfare‘a inanılmaz benziyor. Hızlı oynanışı, duvarlarda koşturmacalar, Exosuitler derken bizim bildiğimiz o eski Black Ops‘tan pek eser yok. Ancak exosuit demişken, bu sefer Boost adı verilen bir zıplama kullanıyoruz, yani Advanced Warfare’da olduğu gibi öyle fazla uçmaca kaçmaca yok. Haliyle düzgün kullanmazsak bu boost ile zıplamayı ineceğimiz yeri tutturamamamız ya da havada kaldığımız o nispeten kısa süreç içerisinde ördek gibi avlanmamıza sebep oluyor. İnceğimiz yeri tutturamazsak, uçuruma doğru süzülmekten ya da çakılmaktan kaçarımız yok.

Oyuna Specialist adı verilen sınıflar eklenmiş. Her specialist’in iki adet farklı özelliği bulunuyor. Ancak bu özellikleri CoD serisinde alışkın olduğumuz Kill Streak ile aktif etmiyoruz (Kill Streak özellikleri ayrı bir sistem olarak oyunda hala var). Bu yetenekler belirli bir sürede doluyor ve aktif edilebilir hale geliyor, kullanıyoruz ve tekrar dolması için süresini beklemek zorunda kalıyoruz (hepimizin Cooldown olarak bildiği sistem). Her sınıfın 2 adet özelliği bulunuyor ve bu özellikler kazandığımız token’lar (bilet) ile açılabiliyor. Bu token sistemi daha önceki oyunlarda da vardı (en azından benzer bir sistem farklı bir biçimde yer alıyordu) ancak bu sefer silahlar için de kullanılıyor.

Benim seçip oynamış olduğum Outrider‘da Sparrow (sparrow, düşmana çarpınca patlayan bir ok atıyor) ve Vision Pulse (belirli bir süre düşmanları duvar arkasından vs. görebilme) adında iki seçenek vardı. Ben tercihimi Vision Pulse ile yaptım. Diğer Specialistler ise, Ruin, Prophet ve Battery.

1 2 3

Görüntülenmeler:
25