Call of Duty Black Ops III İncelemesi Call of Duty Black Ops III İncelemesi
Call of Duty Black Ops III acele incelemesi yerine ipuçlarıyla dolu inceleme okumayı tercih edenler! Oyunu bitirseniz bile bu makaleyi kaçırmayın. Call of Duty Black Ops III İncelemesi

Parmaklar klavye üzerinde çalışmaya başladığında işin nereye gideceği pek belli olmaz. Konu Call of Duty olunca kısa bir hikaye kitabı da çıkabilir hızlı bir inceleme de.

Fragtist’de bizim derdimiz hiç bir zaman hızlı bir inceleme çıkmak olmadı. Ama en iyi ve en sağlam işi çıkartmanın peşinde koştuk. Bu sefer de sağlam bir temponun ardından klavye tıkırdatmaya başladık ki size kuru bir inceleme değil ipuçlarıyla dolu bir makale verebilelim.

Öncelikle şu ayrımı burada da vurgulamak istiyorum. Black Ops serisini yapan Treyarch ve Advanced Warfare’i yapan 3 stüdyo (Raven Software, Sledgehammer ve High Moon Studios) Activision altında birleşse de farklı stüdyolar.

Her ne kadar son iki oyunda ikisi de geleceğin askerlerini konu alsalar da bambaşka kafa yapılarına sahip olduklarını bilmelisiniz. Bence Treyarch çok daha iyi bir iş çıkartıyor.

Eğer yüksek ms’li bir monitörünüz varsa oyuna başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey heyecanınızı bastırıp grafik ayarlarına gitmek ve Sync Every Frame seçeneğini aktif etmek. Bu sayede oyundaki FPS ile monitörünüzün tazeleme hızı eşitlenecek ve tearing den kurtaracaksınız.  Bunu mutlaka yapın. Yoksa tearingden şaşı olursunuz.

AMD ekran kartları için 11 Kasım itibariyle bir beta driver yayımlandı. Eğer AMD ekran kartınız varsa bu driverı indirmeden oyuna başlamayın. Bizzat test ettik, çalışıyor.

Görev öncesi ağızda bir odunla karakterimiz! Ölümümüz arpadan olsun hesabında!

Görev öncesi ağızda bir odunla karakterimiz! Ölümümüz arpadan olsun hesabında!

Call of Duty Black Ops III ilk başta size bir karakter seçtiriyor ve tüm ara sahnelerde bu karakteri, üzerindeki gerçek ekipmanıyla görüyorsunuz. Yani oyun içerisinde yerden bir silah bile alsanız ara sahnelerde elinizde o silah oluyor. Karakter seçimi sadece bununla sınırlı değil. Oyun genel yapı olarak sizin “asker bebeğiniz” etrafında dönüyor. Silahlarınızın özelleştirilmesi, askerinizin üniformasını en ufak ayrıntısına kadar düzenleyebilmeniz, size özel küçük bir karargahınızın olması gibi özellikler hep bu odak üzerinde gidiyor. Yani karakterinizle fena halde özdeşleşiyorsunuz. Bu özdeşleşme zombie modu hariç diğer tüm modlarda görülebiliyor.

Oyuna girince karşınıza 4 farklı seçenek geliyor. Campaign, Multiplayer, Zombies ve Nightmare (Nightmare oyun bitince açılıyor). Campaign’in altına co-op da yedirilmiş. Yani bu görevleri 4 kişiyle beraber oynayabiliyorsunuz. Multiplayer’ın altında da Free Run var. Yani Mirror’s Edge’deki gibi parkurlarda koşabiliyorsunuz. Bu da tek oyunda 6 (hadi Co-op’a yarım diyelim o yüzden 5,5’ten 6) farklı oyun demek. Yani oyunun fiyatı yüksek ama o parayla aslında bir sürü oyun alıyorsunuz.

Fragtist-Black-Ops-3-VoiduBurak Akmenek Kurucu

İlk parasını ortaokulda 64'ler dergisine makale yazarak kazanan Burak, o zamandan beri oyun ve donanım basınında yer aldı. PC Gamer,CHIP, Oyungezer, Level,Nintendo,Skyturk-Next Level TV programı gibi bir çok yayında çalışan Burak Akmenek FPS ve MMORPG tutkusundan hiç vazgeçmedi. Fragtist.com'un kurucusudur.