Çift Uçlu Bu USB, Type-C de Destekliyor! Çift Uçlu Bu USB, Type-C de Destekliyor!
Her iki yönde de kullanılabilen yeni USB Type-C, şu anda kullandığımız USB portları ile uyumlu olmayacak. Bu uyumsuzluk hem mobil cihazlar; hem de masaüstü/dizüstü... Çift Uçlu Bu USB, Type-C de Destekliyor!

Her iki yönde de kullanılabilen yeni USB Type-C, şu anda kullandığımız USB portları ile uyumlu olmayacak. Bu uyumsuzluk hem mobil cihazlar; hem de masaüstü/dizüstü bilgisayarlarda geçerli. Peki ne yapacağız?

Çok telaş etmeye gerek yok aslında; geçiş sürecinde elimizin altında dönüştürücüler olacaktır. Ancak haberimize konuk olan Patriot” marka bu USB bellek gibi farklı ürünler de piyasada görünmeye başladı. Eğer Apple’ın yeni MacBook’unu ya da Google’ın yeni Chromebook’unu aldıysanız/alacaksanız, bu ürün ilginizi çekebilir.

fragtist-usb-type-c-2

Bi tarafında geleneksel Type-A, diğer tarafında da çift yönlü kullanılabilen Type-C bağlantı noktası bulunan bu bellek, geleceğe yönelik iyi bir yatırım olabilir. Gerçi “USB bellekten de yatırım mı olur?” diye sorsanız da haklısınız ya, neyse.

32GB ve 64GB‘lık sürümleriyle birlikte Haziran ayında piyasada olması beklenen belleklerin fiyatı hakkında herhangi bir bilgi yok henüz.

Az önce bahsi geçen yeni Chromebook‘un videosunu, aşağıdan izleyebilirsiniz. Buyrun!Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.