Civilization 6’nın Bahar Güncellemesi Duyuruldu Civilization 6’nın Bahar Güncellemesi Duyuruldu
Firaxis, Civilization 6'nın bahar güncellemesini duyurdu. Güncellemenin ayrıntılarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Civilization 6’nın Bahar Güncellemesi Duyuruldu

Firaxis, Civilization 6’nın bahar güncellemesini duyurdu.

Buna göre yapılacağı açıklanan ilk değişiklikler şöyle:

  • Daha önce biraz güçsüzleştirilen İngiltere tekrar eski gücüne kavuşacak. Güncellemeden sonra İngiltere ile oynayan oyuncular yabancı bir kıtaya yerleştiklerinde Pax Britannica bonusuyla ücretsiz bir birim alabilecekler.
  • Rise and Fall genişleme paketiyle oyuna eklenen sadakat (loyalty) sisteminde de bazı düzenlemelere gidilecek. Örneğin sizinle aynı dine inanan bir şehirden daha çok sadakat puanı alabileceksiniz. Aynı şekilde farklı dine inanan bir şehirden de daha az sadakat gelecek.
  • Öte yandan savaş açma mekaniğinde de bazı değişiklikler yapılacak. Buna göre, oyuncular bir Casus Belli sonucu savaş açarlarsa ‘warmonger’ cezası düşürülecek. Normalde oyunda birine savaş açıldığında warmonger yaftası yiyoruz ve diğer ülkelerle şehir devletleri diplomasilerini buna göre ayarlayıp araya biraz mesafe koyuyorlar. Ancak bahar güncellemesinden sonra Casus Belli sonrası savaş açarsanız warmonger’lık durumu daha az olacak. Hatta Casus Belli ile açılmış bir savaşa sonradan dahil olmak da aynı şekilde daha az warmonger yaftası yememizi sağlayabilecek.
  • Yapay zekada bazı geliştirmeler yapılacak. Ayrıca oyuna yeni tarihsel anlar eklenecek.

Şimdilik bildiğimiz değişiklikler bunlar. Güncellemenin ne zaman yayımlanacağı açıklanmadı.

Sid Meier’s Civilization VI İncelemesi