Çocuklara Eğitici Oyun Konsolu: LeapTV Çocuklara Eğitici Oyun Konsolu: LeapTV
Günümüzün çocukları tabletlerini ve oyun konsollarını çok seviyorlar ama ya küçük çocuklar? LeapTV onlar için. Küçük çocuklar için pahalı bir oyun konsolu biraz fazla... Çocuklara Eğitici Oyun Konsolu: LeapTV

Günümüzün çocukları tabletlerini ve oyun konsollarını çok seviyorlar ama ya küçük çocuklar? LeapTV onlar için.

Küçük çocuklar için pahalı bir oyun konsolu biraz fazla kaçabilir. Ama onun yerine eğitici oyunlarla ve uygulamalarla dolu ucuz bir başlangıç konsoluna ne dersiniz? Çocuklar için eğitici oyuncaklar üreten Leap Frog firması şimdi de basit bir TV konsolu tasarlamış.

LeapTV isimli konsol 150 Dolar fiyatla 3-8 yaş arası çocuklara göre hazırlanmış. Wi-Fi destekli bir kasası, 16 GB hafızası, bir kamerası ve kontrol cihazı bulunuyor. Nintendo’nun Wii konsoluna benzer bir cihaz olan LeapTV’de kullanmak için kartuşta 9 farklı oyun alabiliyorsunuz. Oyunlar küçük çocuklara harfleri, renkleri ve şekilleri hikayelerle öğretirken, biraz daha büyüklere hareketli oyunlarla bedenlerini kullanma fırsatı veriyor.

LeapFrog firması konsol için oyun geliştirmeye devam ediyor ve kısa süre içinde 100’e yakın çeşitte oyun olacağını belirtiyor. Oyunlar hem kartuş, hem de dijital indirme ile satın alınabilecek. Kartuşlar 30 Dolar, indirilebilir uygulamalar ise 5 Dolar olacak.

Ürünle ilgilendiyseniz, Eylül’de başlayacak önsiparişlere başvurabilirsiniz. Bunun için buraya tıklayıp ürünün web sitesine gidebiirsiniz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.