Cooler Master Yeni MasterBox Q300 Serisini Tanıttı Cooler Master Yeni MasterBox Q300 Serisini Tanıttı
Cooler Master bugün MasterBox Q300 serisinin yeni sürümünü duyuruyor. Boyut, taşınabilir ve modüler yapıları iki kasanın da temel ve estetik özellikleri olarak öne çıkıyor. Cooler Master Yeni MasterBox Q300 Serisini Tanıttı

Cooler Master bugün MasterBox Q300 serisinin yeni sürümünü duyuruyor. Boyut, taşınabilir ve modüler yapıları iki kasanın da temel ve estetik özellikleri olarak öne çıkıyor.

Her iki kasa da Mini ATX anakartlar ile uyumlular. Bunun yanı sıra, MasterBox Q300P ve Q300L ATX güç kaynakları ve 240mm’ye kadar ön radyatör fanlarına destek verebiliyor. Q300P ve Q300L yüksek oyun bilgisayarlarının ihtiyacı olduğu gücün yanı sıra, oyunculara küçük ve taşınabilir bilgisayar oluşturabilecek bir platform sağlar.

Q300L

Cooler Master Kasa Genel Müdürü Matteo Stracciari, “mATX pazarındaki kasa seçenekleri topluluğun istediği gibi değil. Kompakt ve özelleştirilebilir kasa bekleyen kullanıcılar Q300 serisini bekleyebilir,” diyor.

Serinin en ilginç kısımlarından biri güç paneli olup, kasanın her iki tarafının ön, üst ve alt kısımlarında yerleştirme seçeneklerine sahip toplam altı farklı noktaya ayarlanabilir. Bu, Q300 serisinin evde veya ofiste normalden daha küçük noktalara da sığmasını sağlar.

Serinin diğer seçeneği olan Q300L, ön ve üst paneldeki desenli toz filtreleriyle kendine has bir model. Bu desenli filtreler manyetik ve kolayca çıkarılıp temizlenebiliyor. Tercihe bağlı olarak yatay veya dikey olarak da kullanılabilir kasa. Güç paneli de buna uygun bir noktaya taşınabiliyor.

mATX uyumluluğuna rağmen, MasterBox Q300 serisi, standart ATX PSU’yu barındırabilir ve böylece mATX sistemlerin ihtiyaç duyduğu kadar güç elde etmesini sağlayabilirsiniz. Anakartın arkasındaki 28 mm’lik bir boşluk, ATX PSU’yu kolayca yönetmek ve kabloları temiz şekilde yönlendirmek için yeterli alana sahip.

Q300P

1 Mart’ta çıkacak olan modellerden Q300L 39.99$, Q300P ise 69.99$ fiyat etiketi ile satışa çıkıyor.

Cooler Master, H500P Mesh White Kasasını Tanıttı