Cooler Master’ın Yeni Güç Kaynağı VSM 750W Duyuruldu Cooler Master’ın Yeni Güç Kaynağı VSM 750W Duyuruldu
Cooler Master, yüksek verimli V serisi yarı modüler güç kaynağı ailesini 750W’lık yeni VSM 750W ile genişletiyor. Firmanın “piyasa talepleri doğrultusunda” geliştirdiğini söylediği VSM... Cooler Master’ın Yeni Güç Kaynağı VSM 750W Duyuruldu

Cooler Master, yüksek verimli V serisi yarı modüler güç kaynağı ailesini 750W’lık yeni VSM 750W ile genişletiyor.

Firmanın “piyasa talepleri doğrultusunda” geliştirdiğini söylediği VSM 750W, kompakt bir tasarıma sahip. Bu tasarımını yüksek seviye transformatörler ve bu amaca uygun olarak dizayn edilmiş devrelerine sahip olan güç kaynağı, daha küçük oyuncu kasalarında kendine yer bulabilecek.

SLI ve CrossFire sistemler için 4 adet 6+2 güç çıkışına sahip olan güç kaynağının bir diğer özelliği de, %100 Japon üretimi kapasitörler kullanması. Bu da ürünün daha kararlı güç sağlamasını ve daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Verimliliğin artması ve ısı dağıtımının artması için 3B devre dizaynına sahip olan bu güç kaynakları, kablo kullanımını da minimize ediyor. Bu seriye özel olarak geliştirilen DC-DC modülü sayesinde de verimlilik ve voltaj stabilitesi arttırılmış. Yarı modüler kablo sistemi sayesinde de, kasa içi kablo kalabalığı bir nebze olsun azaltılıyor; ki bu da, kasa içi hava akışının artmasını sağlıyor. Diğer bileşenlerin daha serin çalışması sağlanmış oluyor böylece.

Tüm V serisinde olduğu gibi VSM 750W de, 1 Temmuz 2014’te yürürlüğe giren yeni Avrupa verimlilik düzenlemelerine uygun tasarlanmış (230V şartlarında %92 verimlilik). Ürünün 80+ GOLD sertifikasına sahip olduğunu da belirtelim.

fragtist-cooler-master-vsm-750w-1

 Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.