Kategoriler

Corsair, AMD Ryzen İçin Hazırlıklarını Tamamladı

Oyun bilgisayarlarının önemli bir parçası olan Corsair, AMD’nin yeni Ryzen işlemcileri ve AM4 ile olan uyumluluk durumunu açıkladı.

Oyun bilgisayarlarının önemli bir parçası olan Corsair, AMD’nin yeni Ryzen işlemcileri ve AM4 ile olan uyumluluk durumunu açıkladı.

Bellek, soğutucu ve güç kaynağı modelleriyle öne çıkan Corsair, yeni nesil AMD Ryzen işlemcilerinin taleplerine karşılık verebilecek gibi görünüyor. 

Ryzen’ın gerektirdiği DDR4 bellek konusunda gereğini yapan firmanın geniş bir DDR4 bellek yelpazesi mevcut. Vengeance LPX 16GB, 32GB ve 64GB seçenekleriyle 2133 ve 2400 MHz hızlarında çalışarak Ryzen işlemcilere ayak uyduracak. Öte yandan Dominator Platinum 16GB modeli ise 3000 MHz’de çalışıyor. 

Ryzen işlemcileri, anlık sıcaklık ve güç durumuna göre performans optimizasyonu yapabilecek. Corsair’in yeni sıvı soğutmalı Hydro serisi ile yeni işlemcinizin sıcaklığını kontrol altında tutabilirsiniz. Sonuçta düşük sıcaklık, daha yüksek performans demek. H60, H110i ve H100i sıvı soğutmalı soğutucu modelleri Ryzen ile gelen yeni AM4 soketine de uyumlu olarak tasarlanmış durumda. 2 Mart tarihinden itibaren de diğer Hydro modellerinin, başlangıçta kullanıcılara talep etmeleri halinde ücretsiz olarak sunulacak olan bir aparat (bracket) ile, uyum sorunu giderilecek.

PSU kısmında ise yıllardır oyuncularının güvenini boşa çıkarmayan Corsair, böyle devam edecek gibi görünüyor. Yeni AMD X370, B350 ve X320 chipset’li anakartlara tam uyumlu yeni PSU modelleri 80-PLUS Titanium AX1500i, 80-PLUS GOLD RMx serisi ya da 80-PLUS Bronze CX hazır bir şekilde oyuncuları bekliyor.

Uyumluluk ile ilgili tam liste için buraya tıklayabilirsiniz.

-Basın bülteni
Corsair ONE PC Duyuruldu
Görüntülenmeler:
10
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Bellek · Diğer · Donanım · Güç kaynağı · Haber · İşlemci · İşlemci fanı · Masaüstü · PC · RAM