CORSAIR Crystal Series ve Carbide Series Yeni PC Kasalarını Duyurdu CORSAIR Crystal Series ve Carbide Series Yeni PC Kasalarını Duyurdu
Yüksek performanslı oyuncu ekipmanları, bellekler ve PC parçalarıyla tanınan CORSAIR bugün üç yeni ATX PC kasası modellerini açıkladı. CORSAIR Crystal Series ve Carbide Series Yeni PC Kasalarını Duyurdu

Ürettikleri yüksek performanslı oyuncu ekipmanları, bellekler ve PC parçalarıyla tanınan CORSAIR firması bugün üç yeni ATX PC kasası modellerini açıkladı.

Yeni Crystal Series 570X ve 460X kasaları şık sıkıştırılmış cam tasarımları ve RGB ışıklandırmalarıyla kullanıcılara şeffaf kasa görünümüyle beraber özel aydınlatma imkanı da sunuyor. Öte yandan piyasaya çıkan üçüncü PC kasası olan Carbide 270R ise minimalistik ve eşsiz iç tasarımı sayesinde kolay kurulum imkanı ve şıklığı gözler önüne seriyor.

fragtist-corsair-pc-kasa-1

Yeni Crystal Series 570X RGB kasalarının dört bir yanı sıkıştırılmış camlar ile sarılmış ve bu cam yapı, PC sisteminizin tamamen görünür olmasını sağlıyor. Kasanın ön tarafında bulunan üç adet SP120 RGB 120mm fanlar kasanızı soğutmasıyla beraber, ön panelden ayarlanabilir renk tonuyla kasanızı aydınlatmanızı da sağlıyor. Cam yapının sunduğu transparanlık göz önüne alındığında, kasanın iç yapısındaki kablo yolları da fazlasıyla önem taşır hale geliyor. CORSAIR kasanın içine yerleştirdikleri kablo yolları dolayısıyla görüntünün düzenliliğini de kontrol altına alma imkanını kullanıcılarına sunmuş. Performans etkenini de göz ardı etmeyen firma, altı adet kullanılabilir fan boşluğu yanı sıra sıvı soğutmayı da unutmamış. Kasanın ön kısmı, 360 mm’lik bir sıvı soğutma radyatörünün sığabileceği boyutlarda tasarlanmış. Bunun dışında farklı noktalara farklı boyutlarda radyatörlerinde sığdırılabileceği bir tasarıma sahip kasa, özel tasarımları da destekleyen bir yapıya sahip.

fragtist-corsair-pc-kasa-2

Bir diğer yeni model olan Crystal Series 460X RGB, CORSAIR’ın kompakt ATX kasa tasarımını ön ve yan panele yerleştirilmiş sıkıştırılmış cam plakalarla bir adım ileri taşımış. Önceki modeldeki ön panel fanlarına sahip bu modelde de yine ön panelden renk ayarı yapmak mümkün. Direct Airflow Path dizaynı sayesinde, fanlar ile PC donanımınız arasındaki aralık minimuma indirilmiş durumda. Kasanın üst, alt ve ön tarafında kolayca ulaşılabilir olarak konumlandırılmış toz filtreleri ise kasanın temizliğini fazlasıyla kolaylaştırır hale getirmiş. Alet gerektirmeyen kurulum ile çoklu kablo yolları ise kasanın diğer öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor.

fragtist-corsair-pc-kasa

CORSAIR Carbide Series 270R kasa modeli ise sade, mat siyah dış tasarımıyla fazlasıyla dikkat çekiyor. Transparan veya mat siyah yan panel imkanıyla piyasaya çıkan bu model, iç tasarımında ise üst seviye bir sistemin tüm gereksinimlerini karşılar nitelikte. Derin kablo yolları, çoklu kablo bağlama noktaları, geniş iç dizayn ve farklı soğutma seçenekleriyle bu kasa sade bir performans kasası toplamak isteyenler için ideal konuma yerleşiyor. Cam panelli modeli siyah yan panelli modeline kıyasla fazladan bir adet kırımızı LED ile aydınlatılmış 120 mm’lik AF120 fan’ına sahip şekilde bizlere sunuluyor. Ön tarafta 360 mm’lik veya üst tarafta 240 mm’lik radyatör alanına sahip olan kasa, çeşitli sıvı soğutma sistemlerine de imkan sağlıyor.

Ürünlerin resmi internet sitelerine ise aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

CORSAIR Crystal Series 570X RGB

CORSAIR Crystal Series 460X RGB

CORSAIR Carbide Series 270R RGB

World of Warcraft Tshirt ve Işıklı Top Kazanmak İsteyenler Buraya!

 İhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.