Oyuncu Klavyesi CORSAIR K100 Tanıtıldı Oyuncu Klavyesi CORSAIR K100 Tanıtıldı
(Haber Bülteni) CORSAIR’in yeni oyuncu klavyesi CORSAIR K100, CORSAIR AXON Hyper-Processing teknolojisini kullanarak geleneksel oyuncu klavyelerine kıyasla 4 kat hızlı bir performans sunmayı vadediyor.... Oyuncu Klavyesi CORSAIR K100 Tanıtıldı

(Haber Bülteni)

CORSAIR’in yeni oyuncu klavyesi CORSAIR K100, CORSAIR AXON Hyper-Processing teknolojisini kullanarak geleneksel oyuncu klavyelerine kıyasla 4 kat hızlı bir performans sunmayı vadediyor.

CORSAIR K100, hem tasarım hem fonksiyonellik adına çok çeşitli özellikler sunuyor. Alüminyum çerçeve, multi-fonksiyonel iCUE kontrol tekerleği ,44-bölge RGB Led ışıklandırma ve PBT çift-vuruşlu tuşlar bu özellikler arasında sayılabilir.

Klavyenin sahip olduğu AXON Hyper-Processing teknolojisi, 4.000Hz tuş tarama özelliği vererek tuş basma hızını, diğer oyuncu klavyelerine oranla, 4 katına çıkartıyor. CORSAIR iCUE yazılmı ise geniş kapsamlı kişiselleştirme özelliği sunuyor. Bu sayede CORSAIR K100’ün özel altı makro tuşu için kullanılabilecek makro programlama ve tuşlara farklı bir işlev atama gibi özellikler kolayca kullanılabiliyor. Bu tuşlar aynı zamanda kısayol atama vb. özellikler sunan Elgato Stream Deck yazılımı ile de uyumlu.

Ek olarak klavye üzerinde yepyeni bir çoklu-fonksiyonlu iCUE kontrol tekerleği de bulunuyor. Bu tekerlek ile arka plan ışıklandırması, medya geçişleri veya uygulamalar ve oyunlarda fonksiyonlar arası gezinme gibi iCUE yazılımında programlanabilen herşey renklerin de yardımıyla kontrol edilebiliyor. Klavyede dahili olarak bulunan 8MB’lık hafızaya 200’e kadar özelleştirilmiş profil, yapılan ayarlar ve 20 katmanlı RGB ışıklandırmalar kaydedebiliyor.

CORSAIR K100 üzerinde bulunan USB girişi ile başka bir cihaz klavye aracılığıyla bağlanabiliyor veya iCUE NEXUS Companion Dokunmatik Ekranı takılabiliyor. Klavyede, yumuşak dokulu ve mıknatıslı suni deri yapımı ayrılabilir bir avuç içi desteği de mevcut.    

Hem CORSAIR K100 RGB Mekanik Oyuncu Klavyesi hem de CORSAIR K100 RGB Optik-Mekanik Oyuncu Klavyesi halihazırda CORSAIR web sitesinde ve dünya çapında yetkili mağazalarda satışta. Güncel fiyatlara buradan ulaşabilir.Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.