Crimson Heist, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’de Başladı Crimson Heist, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’de Başladı
(Haber Bülteni)  Bugün Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege 6. Yıl‘ın ilk sezonu olan Crimson Heist’ın PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One konsol ailesi,... Crimson Heist, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege’de Başladı

(Haber Bülteni) 

Bugün Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege 6. Yıl‘ın ilk sezonu olan Crimson Heist’ın PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One konsol ailesi, Xbox Series X | S ve Windows PC’de başladığını duyurdu.

Bu yeni sezon; diğer güncellemelerin yanı sıra Arjantinli operatör Flores, Hudut haritası yenilemesi, yeni Gonne-6 ikincil silahı ve Karşılaşma Kaydı betasının eklenmesiyle birçok yenilik getiriyor. Ek olarak oyuncular, Rainbow Six Siege ve Crimson Heist’ı 18 – 25 Mart tarihleri arasında ücretsiz olarak oynayabilecekler. (Steam oyuncuları için ücretsiz hafta 21 Mart’ta sona erecek)

6. Yıl 1. Sezon, 24 Mayıs’a kadar sürecek olup 100 kademe ve 131 ödül içeren yepyeni bir Savaş Kartı ile birlikte geliyor. Bu Savaş Kartı bir ücretsiz bir de 1200 R6 Kredisi karşılığında alınabilen Seçkin yol içeriyor. Rainbow Six Siege tarihinde ilk kez Seçkin Savaş Kartı yeni operatör Flores’i içerecek. Seçkin Savaş Kartı sahipleri Flores ile anında oynayabilirken, diğer oyuncular 30 Mart’tan itibaren Nam veya R6 Kredisi ile Flores’i açabilirler. Hudut haritası yenilemesi, Karşılaşma Kaydı Beta ve Gonne-6 gibi yeni sezonluk içerikler, tüm oyuncular için şimdi ücretsiz olarak erişilebilir.

Crimson Heist’ta oyuncular yepyeni bir saldıranı keşfedecek: Adı Flores. RCE – Ratero Charge adlı orijinal bir cihazla donatılmış olan Flores. Karakter, uzaktan kumandalı bir patlayıcı cihazı yere yerleştirebilir ve güçlü bir şekilde patlayana kadar sınırlı bir süre boyunca haritada gezdirebilir. Flores, birincil silah olarak AR33 veya SR-25 ve ikincil silah olarak da GSH-18 ile donanmış. Bu yeni operatöre ek olarak oyuncular, Doğu Merdivenlerini Dinleme Odası’na bağlayan balkon ile yeniden düzenlenen, yenilenmiş Hudut haritasına erişebilecekler. Banyo ise Veznelere bağlanmak üzere genişletilmiş. Oyuncular, bazı girişlerin engellendiği, daha az sayıda yıkılabilir duvar ve ilave bir dış merdiven bulunan yeni ve zorlu bir ortamda oynayacaklar.

Crimson Heist ile gelecek olan ek güncellemeler:
  • Gonne-6
  • Karşılaşma Kaydı Beta
  • Yeni Gelen oynama listesi yenilemesi
  • Drone yakınlık farkındalığı
  • Elektronik cihazlar için devre dışı kalma durumu
  • Operatör fiyatlarında düşüş
  • Sezonluk silah kaplamaları

Ek olarak Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, 18 Mart Perşembe – 25 Mart Perşembe tarihleri arasında Playstation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X | S ve Windows PC’de ücretsiz olarak oynanabilecek. Oyuncular ayrıca bu süre zarfında, oyunun platforma ve sürümüne bağlı olarak %70’e varan bir indirimden yararlanabilecek.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.