Crytek Şangay Kapandı – Altı Aydır Çalışanların Maaşlarını Ödeyemiyor Crytek Şangay Kapandı – Altı Aydır Çalışanların Maaşlarını Ödeyemiyor
Crytek, uzun süredir dillerden düşmeyen firmalardan biri ancak ne yazık ki Crytek Şangay kapandı ve maaş sıkıntıları devam ediyor. Crytek Şangay Kapandı – Altı Aydır Çalışanların Maaşlarını Ödeyemiyor

Crytek, uzun süredir dillerden düşmeyen firmalardan biri ve ne yazık ki bir süredir yapılan söylemler pek de hayra alamet değil.

Birçok çalışmanın ardından başarı basamaklarını sırasıyla tırmanan firmanın Şangay merkezi kapandı. Yayımlanan bilgilere göre Crytek Şangay, bir süredir kira konusunda ve çalışanlarının maaşlarını verememesinden kapatıldı.

Oyun sektörü içerisinden sızdırdığı bilgiler ile tanınan ve Niko Partners analistlerinden Daniel Ahmad, aşağıdaki tweet’leri atmaktan çekinmemiş. Hatırlarsanız daha önce Aralık 2016 tarihinde bazı raporlar sunmuştu. Aşağıda yazılanlar, firmanın çalışanlarının 2016 Eylül ayından beri maaşlarını alamaması üzerine. 

Olay ne yazık ki burada bitmiyor. Daniel Ahmad, Twitter üzerinden konuyla alakalı başka açıklamalar da yaptı ve bir başka Twitter kullanıcısı, Ahmad’a bir ay öncesinde olaylı bir Reddit linki gönderdi. Linkte ise bir Crytek Şangay çalışanının Mart 2017 raporları bulunuyor. 

Raporları yollayan isimsiz çalışan, 7 ay boyunca maaş alamadıklarını dile getirmiş. Ayrıca ek olarak Crytek’e alaylı bir şekilde “hayatımızı mahvettiğin için teşekkürler” demekten de geri kalmamış.

Crytek Black Sea Stüdyosunu Sega’ya SattıCeyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.