Dağ Simülatörü “Mountain”, Steam’e Geliyor Dağ Simülatörü “Mountain”, Steam’e Geliyor
Her şeyin bir simülatörü olmasına artık şaşırmadığımız günlerde yaşıyoruz, şimdi de dağ simülatörü Mountain geldi. Mountain, 0.99 Dolar’a çeşitli yerlerden edinebileceğiniz bir Indie oyun.... Dağ Simülatörü “Mountain”, Steam’e Geliyor

Her şeyin bir simülatörü olmasına artık şaşırmadığımız günlerde yaşıyoruz, şimdi de dağ simülatörü Mountain geldi.

Mountain, 0.99 Dolar’a çeşitli yerlerden edinebileceğiniz bir Indie oyun. iOS, Linux, Mac, PC versiyonları var, şimdi de Steam’de çıkıyor ve yakında da Android’e gelecek. Peki bir dağ simülatörüne ihtiyacımız var mıydı ki, nereye elimizi atsak taşa toprağa çarpıyoruz böyle?

Mountain’a bir simülatör, veya bir oyun bile demek zor. Daha çok sizi kendisini izlemeye zorlayan, masaüstünüzde pencere içinde (çünkü bilgisayarlarda tam ekran olmuyor), uzayda dönüp duran bir dağı gösteren bir ekran koruyucu gibi bir şey. Anlatması bile zor.

Ne yazık ki aklı başında kimseye gönül rahatlığı ile öneremeyeceğimiz bir uygulama olan Mountain’ı, eğer çok merak ettiyseniz, Humble Bundle’daki sayfasından buraya tıklayarak satın alabilirsiniz. Gerçi çok eğlenceli bir keçi simülatörü varken bunu neden tercih edesiniz, onu bilemiyoruz.Burak N. Aydın

Burak N. Aydın iflah olmaz bir anime, manga, bilimkurgu ve oyun meraklısıdır. Yarı uzaylı, yarı Japon olduğundan şüphelenilmektedir. En sevdiği gezegen Trantor, en sevdiği içki “Pan-Galactic Gargle Blaster” ve en sevdiği kedi türü ise Betelgeusian'dır.