Dennis Lehane Romanından Live By Night Yakında Vizyona Giriyor Dennis Lehane Romanından Live By Night Yakında Vizyona Giriyor
Oscar ödüllü Ben Affleck (“Argo”) dramatik suç gerilim filmi Live by Night/Gecenin Kanunu'nda yapımcı, yönetmen ve oyuncu olarak yer aldı. Dennis Lehane Romanından Live By Night Yakında Vizyona Giriyor

Oscar ödüllü Ben Affleck (“Argo”) dramatik suç gerilim filmi “Live by Night/Gecenin Kanunu”nda yapımcı, yönetmen ve oyuncu olarak yer aldı. Affleck, ayrıca, ödüllü en çok satan Dennis Lehane romanına dayanarak senaryoyu da kaleme aldı. Bu, “Gone Baby Gone”ın ardından Boston’lı ikilinin ikinci ortak çalışması.

Dünyaya her ne sunarsan her zaman sana geri gelir, ama asla senin umduğun şekilde değil. Babacan nasihatler almak Joe Coughlin’in doğasına aykırıdır. Birinci Dünya Savaşı gazisi, Boston Emniyet Müdür Yardımcısı’nın oğlu olmasına rağmen yerleşik düzene karşı bir kanun kaçağı olduğunu ilan etmiştir. Joe tamamen kötü biri değildir; aslında, seçtiği yaşam tarzı için yeterince kötü bile değildir. Altlarında çalışmayı reddettiği gangsterlerin aksine, bir adalet anlayışına sahip, açık yürekli bir insandır. Bunların her ikisi de onun aleyhine işlemiş, onu tekrar tekrar korunmasız kılmıştır —hem işte hem aşkta.

Kendisine ve yakınındakilere yapılan yanlışları düzeltme dürtüsüyle hareket eden Joe, yetiştiriliş tarzına ve kendi ahlak anlayışına aykırı ve riskli bir yola sapar. O ve pervasız ekibi soğuk Boston kışını artlarında bırakarak, Tampa’nın sıcağına giderler. Ve intikam Joe’nun ticaretini yaptığı romun içindeki şeker kamışlarından daha tatlı olabilse de, Joe onun da bir bedeli olduğunu öğrenecektir.

“Live by Night/Gecenin Kanunu”nun yapımcılığını Appian Way şirketini temsilen Leonardo DiCaprio ve Jennifer Davisson; Pearl Street Films’i temsilen de Ben Affleck ve Jennifer Todd gerçekleştirdi. Chris Brigham, Dennis Lehane ve Chay Carter ise filmin yönetici yapımcılığını üstlendiler.

Başrollerde Affleck’e Elle Fanning, Brendan Gleeson, Chris Messina, Sienna Miller, Zoe Saldana ve Oscar ödüllü Chris Cooper (“Adaptation”) eşlik etti. Film, 3 Şubat’ta sinemalarda.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.