Diablo 2 Resurrected PC, PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için Duyuruldu Diablo 2 Resurrected PC, PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için Duyuruldu
(Haber Bülteni) 2000’lerin aksiyon-RPG klasiği Diablo 2’nin tüm platformlar için tekrar çıkacağı duyuruldu. 2021’de PC, PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve Nintendo... Diablo 2 Resurrected PC, PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için Duyuruldu

(Haber Bülteni)

2000’lerin aksiyon-RPG klasiği Diablo 2’nin tüm platformlar için tekrar çıkacağı duyuruldu. 2021’de PC, PS5, Xbox Series X, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch için gelecek Diablo Resurreted, Lord of The Destruction genişleme paketindeki tüm içeriğe de sahip olacak. Bu genişleme paketi Assassin ve Druid sınıflarını içeriyor.

BlizzCon 2021 ya da diğer adıyla Blizzconline’da duyurulan bu haberle birlikte; hem Diablo 2’nin geçen sene dolan 20. Yılı hem de Blizzard’ın bu seneki 30. yıldönümü de kutlanmış oldu. Diablo Ressurected’in bir “remake” değil “ remaster” olduğu özellikle vurgulandı. Yani oyun yeni teknolojiler kullanılarak, hem ışıklandırma, hem de ses ve görüntüde iyileştirmelerle güncel platformlar için güçlenerek geliyor. Oyun; PC, PlayStation 5 ve Xbox Serisi X platformlarında 4K çözünürlükte ve 60fps’te çalışacak. Diğer taraftan Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch’te daha düşük çözünürlüklerde oynanabilecek. 27 dakikalik sinematik de dahil olmak üzere daha iyi grafiklere kavuşturulacak oyunda müzikler Dolby 7.1 Surround ile desteklenecek. Oyun esnasında tek bir tuş ile orjinal ve yenilenmiş grafikler arasında geçiş de yapılabilecek. Oyunda her türlü platform için çapraz-devamlılık kullanım desteği de sunulacak.

Diablo 2: Resurrected’ın PC versiyonunda alpha sürümü testine katılmak için bu adresten kayıt yaptırabilirsiniz. Katılımcılar rasgele seçilecek.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.