Dishonored 2 Gelmeden Çizgi Romanı Geliyor Dishonored 2 Gelmeden Çizgi Romanı Geliyor
Fallout serisiyle tanıdığımız Bethesda’nın bir diğer efsane oyunu olan Dishonored bu Ağustos ayında çizgi-roman haline geliyor. Dishonored 2 Gelmeden Çizgi Romanı Geliyor

Yazan: Fatih Güçlü

Fallout serisiyle tanıdığımız Bethesda’nın bir diğer efsane oyunu olan Dishonored bu Ağustos ayında çizgi-roman haline geliyor. Titan Comics tarafından yayınlanacak 4 sayılık mini seride yazar olarak Gordon Rennie ( Judge Dredd ve 2000 AD) ismiyle karşılaşırken,  çizer kadrosunda da Andrea Olimpieri ve Marcelo Maiolo ( Batman Beyon ve Old Man Logan) gibi iyi işlere imza atmış bir kadro var.

Peki konu olarak neyi ele alacak diye merak edersek; yapılan açıklamaya göre Dishonored’ın kaldığı yerden Kasım’da çıkacak olan Dishonored 2 arasındaki zamanda geçecek hikayeler.

Resmi tanıtım yazısı da şu şekilde:

“ Dunwall Şehri; Isles İmparatorluğu’nun sanayi merkezi ve Gristol’un devasa başkenti.            

Corvo Attono, Lord Regent’ın ikiyüzlü hükümet karşı komplosunun önüne taş koyup İmparatoriçe Jessamine cinayetinde adını temizliyeli 20 yıl oldu. Şimdi biraz daha yaşlı ve biraz daha akıllanmış olan Corvo, gözlerini geleceğe dikip mirasını devralması için bir çırak yetiştiriyor. Ama geçmişinden gelen imkansız bir yüzle karşılaştığında, doğaüstü yetenekli suikastçi kendisini antik kentinin temellerini sarsmakla tehdit eden bir komplonun içerisinde bulur.”

Ayrıca Adam Chrsitopher tarafından yazılacak kitap serisiyle de Dishonored evreni gelecek günlerde oldukça genişleyeceğe benziyor.Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.