Kategoriler

ADATA Ultimate SU650 M.2 SSD Modelini Duyurdu

ADATA, yeni Ultimate SU650 M.2 SSD modelini  tanıttı. 3D TLC Flash bellek yongaları kullanılarak üretilen SSD, yüksek hız sunuyor.

ADATA, yeni Ultimate SU650 M.2 SSD modelini  tanıttı. 3D TLC Flash bellek yongaları kullanılarak üretilen SSD, saniyede 550 MB’a kadar okuma, 510 MB’a kadar da yazma hızı sunuyor.

SSD’ye terfi 

ADATA Ultimate SU650 M.2, özellikle hâlâ eski tip mekanik sabit disk kullanan ve yeni bir SSD’ye geçerek sistemlerini hızlandırmak isteyen kullanıcılar düşünülerek tasarlandı. 3D NAND Flash belleklerden faydalanan SU650 M.2, 120 GB, 240 GB ve 480 GB olarak üç farklı kapasite seçeneği ile geliyor. Performans yanında verimlilik konusunda da büyük fayda sunan SSD’ler, mekanik diskler yerine 3D NAND Flash yongalar kullandıkları için yüzde 80’e kadar daha az enerji tüketiyor.

Veri güvenliği

Ürünün SLC önbellek ile desteklenen NAND Flash yongalar kayda değer oranda performans artışı getiriyor. SU650 M.2 saniyede 550 MB’a kadar okuma, 510 MB’a kadar yazma hızına ulaşabiliyor. Bu da sistem açılışı, dosya transferi ve programların açılma ve çalışma sürelerini düşürüyor.

Performans artışına ek olarak, Düşük Yoğunluklu Eşlik Kontrolü (LDPC) hata düzeltme kodu teknolojisi gibi teknolojiler sayesinde SU650 M.2 olası hataları tespit ederek onarabiliyor. Böylelikle hem kullanıcı verileri güvende oluyor hem de SSD’nin kullanım ömrü uzamış oluyor. Arızalar Arası Ortalama Süre (MTBF) değeri 2 milyon saat olan SSD, dayanıklılık konusunda da iddialı.

Yazılım desteği

Ultimate SU650 M.2 SSD satın alan kullanıcılar iyi bir SSD yanında oldukça kullanışlı iki yazılımın da sahibi oluyor. SSD Toolbox kullanıcılara SU650 hakkında sürücü ve yıpranma durumu, kalan kullanım ömrü gibi bilgileri görüntüleme imkânı sunarken, Migration Utility ise eski sabit diskteki dosyaları ve işletim sistemini olduğu gibi yeni SSD’ye kopyalamaya yardımcı oluyor. Bu sayede kullanıcılar format atıp tüm oyun ve programlarını yeniden kurma veya sistemi yedekleme zahmetinden kurtuluyor.

ADATA Ultimate SU650 M.2 2280 SSD’nin piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ilerleyen günlerde açıklanacak.

ADATA’dan Oyuncular için Yeni SSD: XPG SPECTRIX S40G RGB
Görüntülenmeler:
1
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Diğer · Donanım · Haber · Masaüstü · PC · SSD