Corsair Dominator Platinum Special Edition DDR4 Bellekleri Duyurdu Corsair Dominator Platinum Special Edition DDR4 Bellekleri Duyurdu
Corsair firması yaptığı açıklamayla yeni Dominator Platinum Special Edition DDR4 bellek modellerini tanıttı. Corsair Dominator Platinum Special Edition DDR4 Bellekleri Duyurdu

Corsair firması yaptığı açıklamayla yeni Dominator Platinum Special Edition DDR4 bellek modellerini tanıttı. Bu yeni yüksek performanslı bellekler, Intel x99 veya 100 serisi anakartları temel alan sistemlere uygun tasarlanmış setler halinde satışa sunulacak. Bu yeni modeller 3200 MHz hızda çalışabilecek, hatta firmanın yaptığı açıklamaya göre 3600 MHz mertebelerine kadar güvenle overclock yapılabilecek.

Peki bu yeni seriyi bu kadar özel yapan nedir? Corsair söz konusu performans olduğunda işini fazlasıyla ciddiye alan bir firma. Performansın yanı sıra bu modellerde en çok dikkat çeken özelliklerden birisi de tasarım. Corsair, piyasaya hem mat kaplı Blackout serisini hem de krom kaplı Chrome serisini sunuyor.

fragtist-corsair-dominator

Chrome modeli, üstte görülebileceği üzere parlatılmış alüminyum yüzeye ve kumlanmış üst kenar yüzeylere sahip. Aksi bir görüntüyle, Blackout modeli ise tamamen mat siyah kumlanmış yüzeye ve siyah bir ayna gibi parlatılmış üst kenar yüzeylere sahip.

Tüm bunların yanı sıra, Corsair’ın Dominator Platinum Special Edition DDR4 bellekleri sınırlı sayıda üretime sahip. Sadece 500 adet üretilen bu modüllerin üretim sayısı her birinin üstüne lazerle kazınmış durumda olacak.

fragtist-corsair-dominator-2

Tabi ki bu ürünün tek özelliği görünüşü değil. Firma görünüşün altına da gerekli teknolojiyi koymayı ihmal etmemiş. Bu yeni belleklerin 10-katman PCB, patentli DHX soğutma teknolojisine ve overclock için XMP sertifikasına sahip olduğunu da unutmamak gerekir.

Tekken 7’den Üzücü Bir Haber Varİhsan Uygur

Bİlgisayar oyunlarından, FRP' ye envayi çeşit geek işin kıyısında, köşesinde, ortasında bulunan adam.