Lenovo’dan IoT Dünyasına Yeni Sunucu: ThinkSystem SE350 Lenovo’dan IoT Dünyasına Yeni Sunucu: ThinkSystem SE350
Lenovo, IoT ve Edge Computing alanı için geliştirdiği yeni ThinkSystem SE350 Edge ürününü bir toplantıyla basına tanıttı. Lenovo’dan IoT Dünyasına Yeni Sunucu: ThinkSystem SE350

Lenovo, IoT ve Edge Computing alanı için geliştirdiği yeni ThinkSystem SE350 Edge ürününü bir toplantıyla basına tanıttı.

Daha az yer kaplıyor

Yükseklik olarak 1,75 inç (40 mm), genişlik olarak 8,1 inç (215 mm) ve derinlik olarak 14,9 inç (376 mm) olan SE350 normal bir veri merkezi sunucusuna göre çok daha az yer kaplıyor. SE350, güvenlik ve kapalı kalma süresi ile ilgili sorunları ele almak üzere verilerin üretildiği alana yakın yerlerde bulundurmak üzere tasarlanmış bir ürün. SE350 bu özelliği yanında duvara monte edilebilecek, rafa istiflenebilecek veya rafa monte edilebilecek az yer kaplayan bir sunucu.

Çevre şartlarına dayanıklı

SE350, çok yer kaplayan sunucu cihazlarının konulabildiği ortamlarda değişen sıcaklıklar, yüksek nem, toz, dar alanda titreşim gibi risklere karşı dayanıklı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan sunucu alanının çalışma alanından uzakta olması durumunda bir sorun çıktığında IT uzmanlarının müdahalesi zor olabiliyor. SE350 bu anlamda da kompakt bir sunucu olarak avantaj sağlıyor.

ThinkSystem SE350, Intel’in 256 GB RAM ve 16 TB dahili depolamaya sahip işlemcisine dayanan bir sunucu olarak kurumlara sunuluyor. Kablosuz bağlantı da sunan ThinkSystem SE350, kablolu Ethernet, Wi-Fi ve hücresel LTE dahil olmak üzere birden fazla bağlantı seçeneği sunuyor.

ASUS’un AMD EPYC 7002 Series 1P Sunucusu Rekor Kırdı!