Qualcomm Yeni Snapdragon 855 Plus Mobil Platformunu Tanıttı Qualcomm Yeni Snapdragon 855 Plus Mobil Platformunu Tanıttı
Qualcomm, yeni Snapdragon 855 Plus Mobil platformunu duyurdu. Ayrıntılara haberimizden ulaşabilirsiniz. Qualcomm Yeni Snapdragon 855 Plus Mobil Platformunu Tanıttı

Qualcomm, yeni Snapdragon 855 Plus Mobil platformunu duyurdu. Şirketin amiral gemisi Snapdragon 855’in güncel versiyonu, özellikle 5G arenasında performans desteğine sahip.

Qualcomm Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Kedar Kondap yaptığı açıklamada, “Snapdragon 855 Plus, işlemci ve grafik işlemcisinde performans artışı ile geliyor. Orijinal ürün üretici müşterilerimiz bir süredir 5G, yapay zeka ve genişletilmiş gerçeklik deneyimlerini bir üst seviyeye çıkaracak bu gelişmeyi ortaya koymamızı bekliyordu. Snapdragon 855 Plus bugüne kadarki en gelişmiş mobil platformumuz,” dedi.

Entegre multi-gigabit Snapdragon X24 LTE 4G modemine sahip Snapdragon 855 Plus; uygun cihazlarda 5G bağlantısını destekliyor. Ayrıca; X50 5G modem ve Qualcomm kullanıcı ara yüzünü kontrol eden program bölümü çözümlerini kullanarak, yüksek hücresel performans, kapsama alanı ve pil ömrü sağlıyor.

Platform aynı zamanda, Qualcomm Kryo 485 CPU ile 2.96 GHz’e kadar ana çekirdek çalışma hızı ve Qualcomm Adreno 640 GPU ile yüzde 15’lik bir iyileştirme sağlıyor.

Snapdragon 855 Plus’ın Snapdragon Elite Gaming deneyimine daha fazla güç verimi olan Vulkan 1.1 grafik sürücüsü de dahil. Platform aynı zamanda Game Jank Reducer, Game Fast Loader, Game Anti-Cheat Extensions gibi yazılım iyileştirmelerine de sahip.

Yeni platform ile dördüncü nesil çok çekirdekli Qualcomm AI Engine ile saniyede 7 trilyondan fazla işlem gerçekleştirilebilecek.

Snapdragon 855 Plus kullanan ticari cihazların bu yılın ikinci yarısında ortaya çıkması bekleniyor. Asus yaptığı açıklamayla, 855 Plus kullandığını belirten ilk orijinal ürün üreticilerinden oldu.

TSMC 7nm+ İşlemcilerin Seri Üretimine Başlıyor