Kategoriler

Samsung’dan Taşınabilir SSD: T7 Touch

Samsung, yeni T7 Touch taşınabilir SSD depolama cihazının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ayrıntılar haberimizde.

Samsung, yeni T7 Touch taşınabilir SSD depolama cihazının piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Kompakt tasarımıyla T7 Touch, 2’nci nesil USB 3.2 standardına bağlı olarak yüksek dosya transfer hızı sunuyor. Yeni cihaz, dâhili parmak izi sensörü ile veri korumasını da geliştiriyor.

Samsung T7 Touch; PC, tablet, akıllı telefon veya oyun konsolunda çok sayıda resmin, oyunun veya 4K/8K videonun saklanması için yeterli kapasiteye sahip.

T7 Touch, önceki depolama çözümlerine göre hız artış imkânı da sağlıyor. 1.050 MB/sn okuma ve 1.000 MB/sn yazma hızı ile cihaz, selefi T5’ten yaklaşık iki kat, harici HDD’lerden ise 9,5 kat daha hızlı kullanım sunuyor. Cihaz maksimum hızına NVMe arayüzü ile kullanıldığında ulaşabiliyor.

AES 256 bit donanım şifrelemesine ek bir güvenlik katmanı olarak T7 Touch, Samsung SSD’lere ilk kez yerleşik bir parmak izi okuyucu getiriyor. Bunun yanında, kullanıcıların bir bakışta cihazın durumunu görebilmesini sağlayan bir “Hareket LED”i de bulunuyor. Ayrıca yeni SSD yalnızca 58 gram ağırlığında.

Siyah veya gümüş renk seçeneklerine sahip T7 Touch, 500 GB, 1 TB ve 2 TB boyutlarında sunuluyor. Güvenli bağlantı için bir adet C’den C’ye, bir adet de C’den A’ya USB kablosu ile gelen T7 Touch, Windows, Mac ve Android işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor. Üç yıllık garanti sunan T7 Touch’ın tavsiye edilen perakende satış fiyatı 500 GB modeli için 1199 TL, 1 TB modeli için 1799 TL ve 2 TB modeli için 3599 TL olarak belirlendi.

T7 Touch bu aydan itibaren 30’dan fazla ülkede satışta olacak. T7 Touch’ın piyasaya sürülmesinin ardından, yılın ikinci çeyreğinde T7’nin de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Kingston, CES 2020’de Yeni Ürünlerini Tanıttı

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · · ·
İlgili Kategoriler
Consumer Electronics Show · Diğer · Donanım · Haber · Konsol · Masaüstü · Mobil · PC · SSD