Kategoriler

Dragon’s Dogma 2 Geliyor!

Dragon's Dogma 2

Hideaki Itsuno 2012 çıkışlı aksiyon rol yapma oyunu Dragons Dogma için devam yapımı duyurdu. Capcom tarafından Dragons Dogma’nın çıkışının 10. yıldönümü için yapılan yayında yeni oyuna dair detaylar açıklandı. Capcom yayının devamında Dragon’s Dogma 2 için net bir çıkış aralığı belirtmedi.

İlk oyunun direktörü Hideaki Itsuno’nun verdiği bilgilere göre oyun Resident Evil serisinin en yeni oyunlarından tanıdığımız RE engine ile geliştiriliyor. Itsuno ayrıca duyuruyu yaptığı sırada yeni oyunun logosunu taşıyan bir tişört giyiyordu. 

Dragon's Dogma

Hideaki Itsuno ismine Devil May Cry oyunlarının arkasındaki yetenek olması ile aşina olabilirsiniz. Kendisinin pek çok Capcom dövüş oyununda da imzası bulunmakta. Dragon’s Dogma serisinin aksiyona dayalı bir hack&slash rpg olduğunu düşünürsek bu oldukça sevindirici bir durum. Zira kendisinin vizyonu böyle bir tür kombosu için biçilmiş kaftan.

Bu yeni oyun Capcom’un uzun zamandır bekleme halinde olan Dragon’s Dogma hayranlarına  kendisini affetirmesine yetecek mi hep birlikte göreceğiz. Zira yıllarca beklemenin yanına Netflix tarafından yapılan anime hezimeti eklendiğinde hayranların pek memnun olduğu söylenemez. Açıkçası anime görsellik açısından göz dolduruyordu. Ancak hikaye akışı ve kurgu bakımından en fazla vasat olarak nitelendirilebilirdi. Bu durum oyunun hayranları tarafından Reddit gibi sitelerde eleştiri ve hoşnutsuzluk yağmuruna tutuldu.

Gerçek zamanlı ve hızlı tempolu oyunların imza markası olan Capcom Dragon’s Dogma 2 ile ilgili yeni detaylar açıkladıkça haberdar olmak için bizimle kalın!

Görüntülenmeler:
7
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri