Driveclub’dan Sesler Geldi Driveclub’dan Sesler Geldi
PlayStation 4’e özel olarak çıkacak olan yarış oyunu Driveclub hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu özel yarış oyununu özel kılan şey ise aslında yapımcı... Driveclub’dan Sesler Geldi

PlayStation 4’e özel olarak çıkacak olan yarış oyunu Driveclub hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor.

Bu özel yarış oyununu özel kılan şey ise aslında yapımcı firma Evolution Studios’un oyunun ayrıntılarına verdiği değer. Oyunun ses yöneticisi Alan McDermott, araçların seslerini kaydetmek için büyük çalışmalar yaptıklarını belirtti. Oyun içerisinde kullanılacak sesleri hazır olarak satın almak yerine McDermott ve takımı iki buçuk yıl boyunca dünyayı gezerek arabaların seslerini kaydetmişler.

En az 16 mikrofon kullanan ekip, yeri geldiğinde bu sayıyı 27’ye çıkarttıklarını da açıkladı. PlayStation 4’ün çıkış oyunlarından biri olarak tanıtılan Driveclub, yapımcı firmanın ayrıntılara verdiği önemden dolayı ertelenmişti. Arabaların her yönünden ve her bölümünden ayrı ayrı ses kayıtları alan ekip, kayıtlar için arabaları kovaladıklarını ve bu yüzden de dünyayı gezmek zorunda kaldıklarını bildirdi.

7 Ekim’de PlayStation 4’e özel olarak çıkacak olan bu yarış oyununun seslerle ilgili yayınlanan videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.