Dünyadaki İnternet Trafiğinin Yarısından Çoğu Bizim Değil Dünyadaki İnternet Trafiğinin Yarısından Çoğu Bizim Değil
Incapsula'da yapılan bir araştırmada 2016 yılının internet trafiğinde, insanların payı yapay zekadan daha az olarak belirlendi. Dünyadaki İnternet Trafiğinin Yarısından Çoğu Bizim Değil

Merhaba ben evinizdeki mutfak robotu.

Şaka şaka, durum o kadar ciddi değil neyse ki. Incapsula’da yapılan bir araştırmaya göre 2016’nın internet trafiğinde, insanların payı %48.2. Bu da demek oluyor ki, kullanılan internetin geri kalan yarısı yapay zekalar (bot’lar) tarafından kullanılıyor. Bu yapay zekalar da iyi ve kötü olarak ikiye ayrılmış durumda.

İyi yapay zekalar Facebook’ta ‘Mehmet sizin gönderinizi beğendi’ diyenler, arama motorlarının algoritmaları, web’den mobile geçişi sağlayanlar olurken, kötü olanlar ise çoğunlukla DDoS saldırılarında kullanılan, güvenlik sistemlerini aşmak için üretilen yapay zekalardan oluşuyor.

İyi haber ise şu, yapılan araştırmada iyi ve kötü yapay zeka oranı %23-%29 kötü yapay zeka lehine. Bunun iyi olan yanı ise bu farkın 2015’te daha fazla olması. Yani yapay zekanın, interneti bizim üstümüzden, bizden daha fazla kullandığı düşüncesini bir kenara koyarsanız, durum pek de fena değil. Yine de mutfak robotuna dikkat etmekte fayda var.

Son Korsan Steam İçin Yelken Açtı