Kategoriler

İlk Sanal Gerçeklik Konferansı: 2020 HTC Vive Ecosystem Conference

HTC her yıl Çin’in Shenzhen şehrinde düzenlediği Vive Ecosystem Conference (HTC 2020 VEC) etkinliğini sanal gerçeklik (VR) üzerinden yapacak.

Koronavirüs (COVID-19) sebebiyle tüm dünyada pek çok önemli etkinlik ve konferans iptal ve ertelemeleri birbiri ardına geliyor. Halihazırdaki gelişmeler de bu tür uygulamaların devam edeceğinin işaretçisi. Bu kapsamda HTC de her sene Çin’in Shenzhen şehrinde düzenlediği Vive Ecosystem Conference (HTC 2020 VEC) etkinliğini tamamen sanal gerçeklik (VR) üzerinden yapma kararı aldı.

HTC 2020 VEC, tamamen VR formatında gerçekleştirilecek sektördeki ilk etkinlik olma özelliği taşıyor. Etkinlik, VR Education tarafından geliştirilen sanal gerçeklik eğitim platformu ENGAGE üzerinden düzenlenecek. Çin, Tayvan, ABD, Fransa ve İngiltere gibi dünyanın pek çok ülkesinden önemli isimler konferansa sanal gerçeklik ortamında yapacakları sunumlarla katılacak.

HTC CEO’su Yves Maitre ve HTC Çin Ülke Müdürü Alvin Graylin başta olmak üzere HTC’nin üst düzey yöneticilerinden katılımcıların yer alacağı panellerde X PRIZE Foundation’ın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Peter Diamandis ve Qualcom’un Başkan Yardımcısı ve XR’ın Genel Müdürü Hugo Swart da bulunacak.

HTC 2020 VEC etkinliği 19 Mart 2020 tarihinde Türkiye saatiyle sabaha karşı 04.30’da başlayacak.

Half-Life: Alyx’ten 3 Yeni Oynanış Videosu!

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Virtual Reality