Dynabook Türkiye Kurumsal PC Pazarında Dynabook Türkiye Kurumsal PC Pazarında
(Haber Bülteni) Dynabook Europe, Türkiye’de kurumsal PC pazarına girdiğini duyurdu. 2018’de Sharp Corporation tarafından satın alınan Toshiba Client Solutions’a ait dynabook dizüstü bilgisayarları markalaşma... Dynabook Türkiye Kurumsal PC Pazarında

(Haber Bülteni)

Dynabook Europe, Türkiye’de kurumsal PC pazarına girdiğini duyurdu. 2018’de Sharp Corporation tarafından satın alınan Toshiba Client Solutions’a ait dynabook dizüstü bilgisayarları markalaşma sürecine devam ediyor.

Türkiye’de kurumsal PC pazarının güçlü isimlerinden biri olmayı hedefleyen dynabook, Türkiye’nin önde gelen teknoloji distribütörlerinden Aktepe Bilişim ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

Dynabook Europe Türkiye İş Birimi Direktörü Ronald Ravel şöyle söyledi: “Türkiye’deki varlığımızı güçlendirmeyi ve B2B alanında lider yenilikçi teknoloji çözümleri sağlayan bir şirket olmayı amaçlıyoruz. İşletmelerin dijital dönüşüm gibi zorlukların üstesinden gelmelerine ve iş güçlerini mobil hale getirmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Toshiba’nın 30 yılı aşkın mühendislik mükemmelliğinden güç alan ve artık Sharp’ın AIOT teknolojilerinden, tedarik ve üretim yeteneklerinden faydalanan ürün portföyümüz, tüm bu dönüşüme mükemmel bir şekilde uyuyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin iş yeteneklerini güçlendirmek için tasarlanan dynabook’un pazar stratejisi, yerel paydaşlarla yakın ilişkiler kurmaya dayanıyor. Aktepe ile olan iş birliğimiz Türkiye kurumsal PC pazarında lider konuma yerleşmemizde büyük rol oynayacak.

Türkiye kurumsal PC pazarındaki büyüme hedeflerinin altını çizen Aktepe Bilişim Satış Direktörü Gökmen Aktepe ise, “Sürekli gelişen kurumsal BT pazarının öncü şirketlerinden biri olan dynabook ile iş birliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bilgisayar satışları dünya genelinde artmaya devam ediyor. Canalys’e göre 2020 yılının üçüncü çeyreğinde son on yılın rekoru kırıldı. CONTEXT verilerine göre de Türkiye’deki dizüstü PC satışları, 2020 yılının ilk 5 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 arttı. İş dünyası ve kamu sektörü, “yeni normale” yönelik özel gereksinimleri karşılayan, özel olarak tasarlanmış tekliflere ihtiyaç duyuyor. dynabook’un KOBİ’ler ve kurumların yanı sıra özel ve kamu sektöründeki işletmeler için birçok farklı segmentte hızla ilk tercih haline geleceğine inanıyorum” dedi.

 Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.