E3 2017’de Büyük Firmaların Planları E3 2017’de Büyük Firmaların Planları
İşte E3 2017'de gösterilmesi planlanan bazı önemli oyunlar ve firmaların planları. Detaylar dosya konumuzda. E3 2017’de Büyük Firmaların Planları

E3 2017 hızla yaklaşırken firmaların planları ve gösterecekleri oyunlar da bir bir belli olmaya başladı.

10-15 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda EA, Ubisoft, Activision gibi oyun dünyasının büyük firmaları basın konferansları ile önceden duyurdukları ya da fuarda duyuracakları oyunların tanıtımını yapacak.

İşte büyük firmaların E3 2017 planları.

Electronic Arts

Electronic Arts’ın fuardaki konferans tarihi 10 Haziran. Firma bu yıl, kendi EA Play adlı etkinliğinin yanı sıra bir basın konferansı da düzenleyecek.

EA’in konferansta son dönemde ağırlık verdiği Star Wars serisi ile ilgili yeni duyurular yapması sürpriz olmaz. DICE’ın geliştirmekte olduğu Star Wars Battlefront 2 için yeni bilgiler gelecek. Öte yandan FIFA serisinin 2018 ayağı da bir gelenek olarak tanıtılacaktır. Benzer şekilde Need for Speed serisi için de yeni bir oyunun duyurulması bekleniyor. Ayrıca EA, BioWare’in üzerinde çalıştığı söylenen yeni bilim kurgu temalı RPG oyununu da sürpriz olarak konferansta gösterebilir.

Microsoft – Xbox

Microsoft’un E3 2017’deki esas amacı yeni konsolu Project Scorpio olacaktır. Geçtiğimiz ay teknik özellikleri de açıklanan geliştirilmiş konsol kuşkusuz heyecanla bekleniyor. Öte yandan Forza Motorsport 7’nin tanıtılmasına kesin gözüyle bakılırken Sea of Thieves ve Crackdown 3 gibi oyunlarla ilgili olarak da yeni ayrıntılar bekleniyor.

Microsoft’un basın konferansı 11 Haziran’da düzenlenecek.

Bethesda

11 Haziran tarihinde basın konferansı düzenleyecek olan Bethesda da heyecanla beklenen firmalardan. Açık betası başlamak üzere olan Quake Champions’ın daha çok detaylandırılması bekleniyor tabii ki. Ancak oyuncuları esas heyecanlandıran şey The Elder Scrolls VI’nın duyurulma ihtimali. Bethesda’dan şimdiye kadar bu yönde hiçbir ipucu gelmese de umutlar sürüyor. The Evil Within’in devam oyununun geleceği iddiası da epey önemli.

Sony – PlayStation

12 Haziran’da basın konferansı olacak Sony’nin. PlayStation 4 cephesi çıktığı günden bu yana hem satış rakamlarında hem de içerik anlamında rakibi Xbox One’ın daha önünde görünüyordu. Ancak Project Scorpio’nun yakında çıkacak olmasıyla bu durum tersine dönebilir ve Sony de bunu önlemek isteyebilir.

Yeni bir donanımın tanıtılması biraz zor görünüyor tabii çünkü daha geçtiğimiz yıl PlayStation 4 Pro ve PlayStation VR çıkmıştı zaten. Yani Sony’nin var olan donanımları için en iyi içerikleri sunmak istemesi bir hayli olası. Bu açıdan The Last of Us Part II, yeni God of War oyunu ve Kojima’nın çok beklenen oyunu Death Stranding öne çıkıyor. Öte yandan GT Sport, Detroit: Become Human ve Days Gone gibi önemli oyunlar da bekleniyor.

Ubisoft

Açık dünya oyunlarıyla ön plana çıkan Ubisoft henüz bir konferans tarihi ve saati açıklamadı. Firmanın Assassin’s Creed serisini antik Mısır’a götüreceği iddiaları E3 2017’de onları dikkatle izlememiz için başlıca bir neden.

Ayrıca For Honor ve Rainbow Six Siege gibi daha farklı tarzdaki multiplayer oyunlarının başarısı Ubisoft’a benzer oyunlar yapma motivasyonu vermiş olabilir. Bunları, fuarda bekleyip göreceğiz. Öte yandan yeni Far Cry oyununun Vahşi Batı temalı olacağı iddiaları da gözleri firmaya çeviriyor.

Oculus VR E3 2017’de Yer Almayacak