Elon Musk, Yapay Zekâ Konusunda Endişeli Elon Musk, Yapay Zekâ Konusunda Endişeli
SpaceX, PayPal, Tesla Motors, Hyperloop ve Solar City gibi firma ve projelerden tanıdığımız bir manyak olan Elon Musk, yapay zekâ konusunda endişelerini dile getirmiş.... Elon Musk, Yapay Zekâ Konusunda Endişeli

SpaceX, PayPal, Tesla Motors, Hyperloop ve Solar City gibi firma ve projelerden tanıdığımız bir manyak olan Elon Musk, yapay zekâ konusunda endişelerini dile getirmiş.

Boş zamanlarını çılgın zekâ ürünü firmalar ve projeler kurarak geçiren Musk’a göre, yapay zekânın bu kadar gelişmesi ve gelecekte de gelişecek olması hayra alamet değil. MIT‘de konuşan mucit, “Bence yapay zekâ konusunda çok ama çok dikkatli olmamız gerekiyor. Eğer varoluşumuzu cidden tehdit eden bir şey varsa, bu muhtemelen yapay zekâdır.” demiş.

Yapay zekâyla en fazla ilgilenen, bu konu üzerine en çok düşen firmalardan biri Google. Kısa bir süre önce Oxford Üniversitesi işbirliğinde iş yapay zekânın gelişimi konusunda daha fazla çalışma yapacağını söyleyen firma, bu alanda çalışması için kadrosuna uzman isimler de katmıştı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yapay zekâdan korkmalı mıyız?Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.