Kategoriler

En Çok İzlenen YouTube Kanalı Bir Oyuncunun: PewDiePie

YouTube’un bir video yayın kanalı olarak ne kadar popüler olduğunu biliyoruz, peki kimin ne kadar izlendiğini merak ediyor musunuz?

Online video endüstrisi analiz sitesi Tubefilter’ın Temmuz 2014 raporuna göre, YouTube şu anda ayda 1 milyarın üzerinde kişinin takibi ile sektörün tartışmasız lideri. Bu izlemelerin yaklaşık %40 kadarı ise mobil cihazlardan gerçekleşiyor. Sitedeki en çok izlenen 100 kanalın izlenme oranları son bir senede %80’den fazla artmış durumda.

Tubefilter’ın Temmuz 2014’deki en çok izlenen 100 kanal listesi, toplamda 9.46 milyar izleme toplamış. Geçen senenin aynı zamanı bu rakam 5.24 milyar izleme şeklinde gerçekleşmiş. YouTube üzerinde en çok takip edilen ana kategoriler ise oyun, müzik ve komedi olarak belirlenmiş. Oyun kanalları bunların arasında özel bir yer tutuyor, çünkü en çok izlenen oyun temalı 100 kanal hep beraber toplam 4.34 milyar izleme çekmişler.

Son bir seneki gözlenen izleme artışlarının bariz kazananı ise ünlü “PewDiePie” kanalı. PewDiePie aslında İsveçli oyuncu Felix Kjellberg’in takma adı. PewDiePie kanalı sırf Temmuz ayında yaklaşık 439 milyon izleme ve 1,103,454 yeni abonelik toplamış. Genç oyuncunun popüler kanalı toplamda 5,5 milyar izleme ve 30 milyonun üzerinde takipçi ile YouTube’un tartışmasız lideri. Listede ikinci sırayı DisneyCollectorBR ve üçüncülüğü ünlü şarkıcı Shakira’nın video kanalı alıyor. Aşağıda PewDiePie’ın en çok izlenen videosu olan “A Funny Montage”ı izleyebilirsiniz. Bu video tam 56,285,000 adetten fazla kez izlenmiş durumda.

YouTube oyun kanallarının popüleritesini çeşitli şirketlerle reklam anlaşmaları yaparak paraya çevirmeyi iyi biliyor, bu firmalardan biri de Nintendo.

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri