Kategoriler

EVGA, 4K Çözünürlüklü Oyuncu Bilgisayarını Duyurdu

EVGA, SC serisi altında piyasaya çıkardığı ince ve taşınabilir oyuncu bilgisayarlarına bir yenisini daha ekliyor. Detaylar haberimizde!

EVGA, SC serisi altında piyasaya çıkardığı ince ve taşınabilir oyuncu bilgisayarlarına bir yenisini daha ekliyor. EVGA SC17 adındaki bu oyuncu dizüstü bilgisayarı 26.9 mm inceliğinin yanı sıra sahip olduğu donanımıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Fragtist - EVGA SC17 (1)

EVGA‘nın üst seviye dizüstü bilgisayarı olan SC17 modeli, 17.3 inçlik ekranında 2160 x 3840 piksel çözünürlük sunuyor. Intel‘in yeni nesil çarpan kilitsiz işlemcilerinden biri olan i7 6820HK işlemcisinden gücünü alan dizüstü bilgisayara 2666MHz saat hızında çalışan 32GB DDR4 sistem belleği eşlik ediyor. Dizüstü bilgisayarın grafik birimi tarafında ise, NVIDIA‘nın 8 GB dahili belleğe sahip GTX 980M mobil ekran kartı yer alıyor.

Fragtist - EVGA SC17 (2)

Dizüstü bilgisayarın depolama tarafında ise M.2 tipi PCIe Gen 3.0 SSD ve 1 TB HDD kullanılıyor. Ayrıca bu modelde EVGA oyuncu bilgisayarlarının vazgeçilmezleri haline gelen Snowfield Peak AC-8260, Synaptics Clickpad 1.5 ve Realtek ALC 255 iletişim teknolojileri de yer alıyor. Bir oyuncunun olmazsa olmazlarından Subwoofer destekli hoparlörleri ve Full HD web kamerası da dizüstü bilgisayarın üzerinde bulunuyor.

Fragtist - EVGA SC17 (3)

Tamamen alüminyum kasaya sahip oyuncu bilgisayarının ağırlığı ise 3.69 Kg. EVGA‘nın daha önceki modellerinde de olduğu gibi monitörün üzerinde yer alan LED aydınlatma sayesinde oyunlara göre ortamı renklendirebiliyorsunuz. Ayrıca dizüstü bilgisayarın üzerinde 2 adet USB 3.0 Type A bağlantısıyla birlikte 1 adet USB 3.1 Type C bağlantısı da yer alıyor.

Fragtist - EVGA SC17 (4)

Ürünün 3.199€ fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor. Ayrıca bu modelin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz açıklanmadı. Peki, siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu cihazın ülkemizdeki fiyatı ne kadar olmalı? Yorumlarınızı alalım!