Sony, PlayStation için Evo Dövüş Oyunu Şampiyonası’nı Satın Aldı Sony, PlayStation için Evo Dövüş Oyunu Şampiyonası’nı Satın Aldı
(Haber Bülteni) Sony, Evo olarak da bilinen dünyanın en büyük dövüş oyunu turnuvası olan Evolution Championship Series’i satın aldığını duyurdu. Evo’nun kurucuları danışman olarak... Sony, PlayStation için Evo Dövüş Oyunu Şampiyonası’nı Satın Aldı

(Haber Bülteni)

Sony, Evo olarak da bilinen dünyanın en büyük dövüş oyunu turnuvası olan Evolution Championship Series’i satın aldığını duyurdu. Evo’nun kurucuları danışman olarak devam edecekler.

Bu yılın Evo etkinliği, dijital olarak 6-8 Ağustos ve 13-15 Ağustos tarihleri olarak duyuruldu. Etkinliklerde Tekken 7, Street Fighter 5: Champion Edition, Mortal Kombat 11 Ultimate ve Guilty Gear – Strive – yer alacak. Online katılımcılarla ilgili detaylar önümüzdeki haftalarda paylaşılacak.

Konuyla ilgili, açıklama yapan Nintendo; “Nintendo önceki Evo turnuvalarında oyun severlerle bir arada olmaktan son derece keyif aldı. Organizasyonu düzenleyenlere başarılar diliyoruz. Evo ile ilişkimize gelecekte düzenleyeceğimiz çevirimiçi ve çevirimdışı Super Smash Bros. turnuvalarıyla devam edeceğiz” dedi.

Evo’nun kurucuları Tony and Tom Cannon’dan gelen Twitter mesajı ise şu şekilde:Pakize Kaya Bodur

Oyun oynayarak para kazanma hayalini PC Gameworld'de bir dönem gerçekleştirmiş, 2D Prince of Persia ile başladığı oyun hayatına rpg ve strateji oyunları ile devam etmiş, Sid Meier's Civilization'ın büyük hastası, Star Wars sever.