Facebook, Kullanıcılara Uygulamalar Arası Sohbet İmkanını Sunacak Facebook, Kullanıcılara Uygulamalar Arası Sohbet İmkanını Sunacak
Facebook, F8 2019 etkinliğinde Messenger, Instagram ve WhatsApp kullanıcılarına uygulamalar arası sohbet imkanının sunulacağını duyurdu. Facebook, Kullanıcılara Uygulamalar Arası Sohbet İmkanını Sunacak

Facebook, düzenlenen F8 2019 etkinliğinde Messenger, Instagram ve WhatsApp kullanıcılarına uygulamalar arası sohbet imkanının sunulacağını duyurdu.

Kesin bir başlangıç tarihi verilmeyen bu yeni düzenlemenin kullanıcıların birbirleriyle çok daha rahat iletişim kurabilmelerine yardımcı olması umuluyor. Bu sayede Messenger, Instagram ve WhatsApp kullanıcıları birbirlerine doğrudan mesajlar gönderebilecekler. Hangi uygulamanın kullanıldığı önemsiz olacak. Yani örneğin Messenger üzerinden mesaj attığımız bir arkadaşımız cevabını diğer iki uygulamadan birini kullanarak gönderebilecek.

Etkinlikte söz alan Messenger departmanından Asha Sharma, yeni sistemin cep telefonu aramalarına benzeyeceğini belirtti. Sharma, günümüzde birini cepten ararken hangi operatörü kullandığına dikkat etmediğimizi ve son derece rahat bir şekilde aramalar yapabildiğimizi söyleyip yeni mesajlaşma sisteminin de bu şekilde işleyeceğini ifade etti. 

Mark Zuckerberg yeni mesajlaşma sisteminin geliştirilmesinin epey zaman alabileceğini söylüyor. Yani en erken önümüzdeki yılı bekleyebiliriz.

Yeni Oculus VR Başlıkları Mayıs Ayında Çıkış Yapacak