Facebook, Topluluk Yardımı Özelliğini Türkiye’de Hayata Geçirdi Facebook, Topluluk Yardımı Özelliğini Türkiye’de Hayata Geçirdi
Facebook, bu salgın günlerinde Türkiye’deki insanlar için “Topluluk Yardımı” özelliğini hayata geçirdi. Ayrıntılar haberimizde. Facebook, Topluluk Yardımı Özelliğini Türkiye’de Hayata Geçirdi

Küresel çapta yayılmaya devam eden koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için çalışan Facebook, Türkiye’deki insanların toplulukları içinde yardım istemelerini veya yardım teklif etmelerini kolaylaştıran “Topluluk Yardımı” özelliğini hayata geçirdi.

İnsanların yaşlı komşuları için market alışverişi yapmak, ihtiyacı olanlara yemek dağıtmak ya da bağış kampanyalarına katılmak gibi yardımlarda bulunabileceği “Topluluk Yardımı”na, facebook.com/covidsupport adresi üzerinden erişilebilecek. Aynı zamanda Facebook’un geçtiğimiz günlerde Türkiye’de dahil olmak üzere 30’dan fazla ülkede kullanıma sunduğu“Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezi”nden erişilebilecek.

Facebook’un, insanların doğal afetler sonrasında ihtiyaç duydukları yardıma ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla ilk olarak 2016 yılında Kriz Yardım Merkezi bünyesinde hayata geçirdiği “Topluluk Yardımı”, insanları harekete geçmeye ve acil ihtiyaçları için yardım almaya teşvik etmeyi amaçlıyor.

Facebook Türkiye Kamu Politikaları Departmanı Başkanı Çağatay Pekyörür, “Salgının ortaya çıkmasından ve özellikle insanların sosyal mesafe kuralını uygulamaya başlamasından bu yana, birçok kişinin bağlantı kurmak ve yerel topluluklarını desteklemek için Facebook’a yöneldiğini gördük. Türkiye’de birçok insan risk grubunda olan ya da salgın ile en ön safta mücadele ediyor. Facebook topluluklarını aktif olarak kullanılıyor. Bu durum, insanlara topluluk kurma gücünü misyonu haline getirmiş bir şirket olarak bize inanılmaz bir ilham verdi.”

İnsanların diğerlerine çeşitli yardımlarda bulunabileceği Topluluk Yardımına, facebook.com/covidsupport adresi üzerinden ulaşılabilir. Ayrıca Facebook’un geçtiğimiz günlerde kullanıma sunduğu Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezinden de erişilebilir. Facebook’un, ilk olarak 2016 yılında Kriz Yardım Merkezi bünyesinde hayata geçirdiği Topluluk Yardımı, insanların acil ihtiyaçları için yardım almasını sağlıyor.

Karantina Günlerinde Oyun Sektörünün Büyük Yükselişi!