Facebook, Türkçe Koronavirüs Bilgi Merkezini Hayata Geçirdi Facebook, Türkçe Koronavirüs Bilgi Merkezini Hayata Geçirdi
Facebook, sağlık kuruluşlarının paylaştığı güncel bilgilerin ve kaynakların yer aldığı Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezini hayata geçirdi. Facebook, Türkçe Koronavirüs Bilgi Merkezini Hayata Geçirdi

Facebook, T.C. Sağlık Bakanlığı da dahil olmak üzere yerel ve küresel sağlık kuruluşlarının COVID-19 ile ilgili paylaştığı güncel bilgilerin ve kaynakların yer aldığı Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezini Türkçe olarak hayata geçirdiğini duyurdu. Merkez, aynı zamanda bireylerin sağlıklı kalmaları ve ailelerini ve topluluklarını desteklemeleri için alabilecekleri önlemleri de paylaşıyor.

Takibe başlanabilmesi için Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının haber kaynaklarının en üstünde belirecek olan Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) gibi küresel sağlık kuruluşları tarafından paylaşılan gerçek zamanlı güncellemelere ve sosyal mesafe ve COVID-19’un yayılmasını önleme ile ilgili yardımcı makalelere, videolara ve gönderilere yer verecek.

Merkezin en üstünde yer alan ana istatistikler ve haber başlıkları günlük olarak güncellenecek. Kullanıcılar, sağlık kuruluşlarının paylaştıkları son güncellemelerle ilgili bildirim almak ve bunları haber kaynaklarında görebilmek için merkezi takip edebilecek.

Facebook, geçtiğimiz hafta Türkiye’deki Facebook kullanıcılarını platform üzerinden Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesine yönlendiren “Koronavirüsün Yayılmasını Önlemeye Yardımcı Ol” başlıklı açılır iletiyi hayata geçirmişti. Şirket, aynı zamanda platformda koronavirüs ile ilgili yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek adına Sağlık Bakanlığı’na finansal ve teknik destek de sunuyor.

ESET’ten Tüm Türkiye’ye 3 Aylık Ücretsiz Güvenlik Yazılımı!