Fallout 4 Silah Üretme Rehberi Fallout 4 Silah Üretme Rehberi
Bu yazımızda, Fallout 4'te silahlarınızı ölümcül hale getirmenizin yollarını anlatıyoruz. İşte Weapon Crafting System ile ilgili bilmeniz gerekenler Fallout 4 Silah Üretme Rehberi

Bildiğiniz üzere son birkaç aydan beri hepimizi oldukça meşgul eden Fallout 4 çıkışını yaptı. Oyun dünyasının bir kısmı, oyunun çok abartıldığını söylese de, büyük bir kısmı da büyük bir iştahsızlıkla oyunun çıkış tarihini bekliyordu. Yine de hiç şüphesiz Fallout 4, 2015’in en beklenen yapımlarından biriydi ve birçoğumuzun da kalbini kazanmayı başardı.

Fallout serisinin en eğlenceli kısımlarından biri olan crafting, bu oyunda bir ileri düzeye taşınmış. Silahınızın verdiği hasarı artırabilir, şarjör kapasitesini değiştirebilir hatta daha da ileri giderek etkili menziliyle oynama yapabilir, yarattığı hasar türüyle oynayabilir ve ucuna bir bıçak takabilirsiniz de.

Düşündük, taşındık. Sonra dedik ki inceleme yazımız gelene kadar, sizlere şöyle güzel bir rehber yazalım. Buyrun, detaylar aşağıda.

fragtist - fallout 4 weapon craft

Craft işi ne kadar karmaşık ve uğraştırıcı gözükse de silahlar üzerinde çalışmak aslında çok da zor değil. Silahlar üzerinde sanatınızı konuşturabileceğiniz Silah Tezgâhlarını (Weapons Workbenches) Sığınakta (Sanctuary), şehirlerdeki silah dükkanlarında ve askeri üs gibi mekanlarda bulabilirsiniz.

Bu tezgahlardan birinin önüne geldiğinizde X’e bastığınızda silahlarınızı seçebiliyorsunuz. Envanterinizdeki bir silahı seçtiğinizde Mod Slotları’nı göreceksiniz. Ekrandan istediğiniz Mod Slot’u seçerek, o slot için modifikasyon seçeneklerine erişebilirsiniz.

fragtist - fallout 4 weapon craft 2Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz gibi, sol tarafta silahın istatistiklerini, modifikasyonun açıklamasını ve ortada ise modifikasyonu yapabilmeniz için gereken malzemeyle, yapacağınız değişikliğin silaha olan etkisini görebiliyorsunuz. Sağ tarafta da belirli Perk veya yetenek gereksinimleri görüntülenmekte.

Mod Slotlarına ve silaha yaptığımız modifikasyonların ne işe yaradığına genel itibariyle bir göz atalım. Tabi her silahın kendine ait özel farklılıkları da olabiliyor, onu da belirteyim hemen.

Modifikasyon Slotları

  • Receiver; hasar, kritik vuruş hasarı, atış oranı ve zırh delme üzerinde değişiklik yapmakta.
  • Barrel; genel itibariyle isabetliliği ve biraz da etkili atış menzili üzerinde değişiklik yapmakta. Aynı zamanda arpacık / dürbün gibi silah elemanlarını kullanmadan ateş etmeyi ve geri tepmeyi iyileştirmekte.
  • Grips; isabetliliği artırmakta.
  • Stocks; tüfeklerde geri tepmeyi iyileştirir ve daha iyi nişan almanıza olanak sağlar.
  • Magazine; mermi kapasitesini geliştirse de, şarjör değişim hızını da etkiler.
  • Capicators; bir lazer silahının en önemli parçasıdır. Hasar, geliştirilmiş kritik vuruşlar üzerinde büyük değişiklikler yaptığı gibi yakıcı hasar ve cephane kapasitesini de değiştirmektedir.
  • Sights; isabetliliği artırır ve hedefe odaklanmanıza yardımcı olur. Tüfekler ve keskin nişancı tüfeklerinde daha çok işe yararlar.
  • Muzzles; etkili menzili düşürmenin karşılığında, silahın atış başına yaptığı geri tepmeyi indirger.

Fragtist-Playstore-Fallout-4

Dilerseniz oyunu Playstore üzerinden taksitle satın alabilirsiniz.Fatih Eş

Çocukluk yıllarını TNT2’li bilgisayarında Quake, Soldier of Fortune ve Carmageddon gibi başyapıtları oynayarak geçirdi. Melodeath ve Power Metal ise hayatının vazgeçilmezi. Astronomi, bilim - kurgu ve teknoloji meraklısı şahsiyet.