Kategoriler

Far Cry 6 Gerilla Deneyimini Yaşayın, Şimdi Çıktı

Far Cry 6

Ubisoft, Far Cry 6 oyununun tüm dünyada Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4, Stadia, Amazon Luna ve Windows PC için Epic Games Store ve Ubisoft Store’da yayınlandığını duyurdu.

Karayipler’in kalbinde adeta zamanın geçmişte donup kaldığı tropikal bir cennet olan Yara’da yer alan oyuncular, Yara halkını, Giancarlo Esposito (The Mandalorian, Breaking Bad) ve Anthony Gonzalez (Coco) tarafından hayata geçirilen diktatör Antón Castillo ve onun genç oğlu Diego’nun baskıcı yönetiminden kurtarmak için devrime katılırken, adrenalin dolu gerilla savaşının kaosunu yaşayacaklar. Far Cry 6 oyununun geliştirmesi Ubisoft Toronto* tarafından yürütülüyor. 

Askeri okuldan terk olan Yara yerlisi Dani Rojas olarak, Antón yönetiminin vahşeti yeni zirvelere ulaştığında ve ülke genelinde devrim ateşi alevlendiğinde oyuncular, gerilla hareketine sürüklenecekler. Oyuncular iki Dani kimliğinden birini seçebilecek ve devrimci grup Libertad’ın lideri Clara Garcia veya bitkin düşmüş, eski bir KGB ajanı ve gerilla ustası olan Juan Cortez de dahil olmak üzere renkli karakterlerle güçlerini birleştirerek zorbayı devirmek için savaşacaklar. 

Oyuncular, Yara’da bulunan çözümcü felsefesi yani “Resolver” ruhunu benimseyerek, rejimde kaos yaratmak için ellerinden gelen her şeyi kullanacaklar. Far Cry 6, özelleştirilebilir “Resolver” silah ile araçlardan oluşan geniş ve alışılanın dışında bir cephaneliğe sahiptir. Motosiklet motoruyla çalışan bir minigun’dan, güdümlü füze fırlatan bir sırt çantasına kadar, “Resolver” felsefesinin sınırlarını zorlamak, Dani’ye bütün bir gerilla ordusunun gücünü verecek. 

Antón’un ordusunun ezici gücüne karşı başarılı olmak için oyuncular, silah teçhizatlarını düşman kuvvetleriyle eşleşecek şekilde özelleştirebilirler. Far Cry 6, oyunculara ister gizli ister saldırgan bir yaklaşımı tercih etsinler, oyun tarzlarını destekleyerek oyunu istedikleri şekilde deneyimlemeleri için eşi görülmemiş bir özgürlük sağlar. “Resolver” seçeneklere ek olarak oyuncular, geleneksel silahları seçebilecek ve dünyayı dolaşmak için atlar, tanklar ve çılgın el yapımı araçlar gibi yeni taşıtlar kullanabilecekler. Ayrıca, hiçbir askerin görmezden gelemeyeceği sevimli sosis köpek Chorizo veya Juan’ın askere aç evcil timsahı Guapo gibi yepyeni hayvan dostlarla yoldaş olabilecekler.

Tek kişilik veya iki oyunculu koop olarak oynayan oyuncular, yemyeşil ormanlardan gittikçe bozulan şehirlere kadar geniş ve tezatlı bir açık dünya keşfedecekler. Antón’un ordusu havayı, kara yollarını ve denizleri kontrol ederken, oyuncular ülkenin dört bir yanındaki gizli gerilla kamplarından operasyonlarını yürüterek bir sonraki hareketlerini planlayıp askerleri ve kaynakları toplayacaklar. Rejime karşı yapılan her saldırının etkili olmasını sağlamak için oyuncuların dünyayı dolaşması ve durumlara gerçek gerilla savaşçıları gibi yaklaşmaları gerekecek. 

Sezon Kartı sahipleri bakış açılarını değiştirecek ve serinin en kötü şöhretli kötü adamlarından bazıları olarak oynayabilecekler: Vaas Montenegro, Pagan Min ve Joseph Seed. Hepsi orijinal oyuncuları tarafından canlandırıldı. Sezon Kartı’nın üç DLC bölümünün her biri boyunca oyuncular, kötü adam ruhunun çeşitli seviyelerinde hayatta kalabilecek kadar güçlü olmak için sürekli ölüp yeniden denedikleri “roguelite” bir oynanış deneyiminde bu kötü düşmanların zihinlerini keşfedecek, arka planlarını ortaya çıkaracak, içlerindeki şeytanlarla savaşacak ve tanıdık yüzlerle yeniden bir araya gelecekler.

Far Cry 6’yı Xbox One veya PlayStation 4 için satın alan oyuncular, Xbox Series X | S ve PlayStation 5’te ellerindeki sürümü ilave bir ücret ödemeden yeni nesle yükseltebilecek.

Ubisoft ayrıca Far Cry® 6: The Music of Yara’nın (Orijinal Oyun Müziği) artık tüm büyük müzik yayını hizmetlerinde dünya çapında yayınlandığını duyurdu. Oyun içi orijinal parçalardan ve bağımsız lisanslı şarkılardan oluşan 28 parça içeren bu derleme, oyunculara Far Cry® 6’nın tropikal cennetinin ruhunu yaşatacak.

Far Cry 6 hakkında daha fazla bilgi için, lütfen Farcry.com adresini ziyaret edin.

Ubisoft’un tüm oyunları hakkındaki son haberler için, lütfen bu adresi ziyaret edin: news.ubisoft.com

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Haber · Oyun Haberleri