FIFA 19 Birçok Değişiklikle Beraber Geliyor! FIFA 19 Birçok Değişiklikle Beraber Geliyor!
Eylül ayında çıkış yapacak olan FIFA 19'un seriye getireceği yenilikler ve değişiklikler belli olmaya başladı. FIFA 19 Birçok Değişiklikle Beraber Geliyor!

Eylül ayında çıkış yapacak olan FIFA 19’un seriye getireceği yenilikler ve değişiklikler belli olmaya başladı.

En çok göze çarpan değişiklik Kick Off modunda. FIFA 19’un Kick Off modu önceki oyunlara göre çok daha fazla seçenek sunacak. Örneğin, artık Kick Off maçlarına bir tema seçilebilecek. Bu temalar arasında Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi temaları dikkat çekiyor. Özellikle Şampiyonlar Ligi teması ilginç olabilir zira oyunda resmi logolarıyla, lisanslı olarak bulunacak bu turnuva. İsteyen oyuncular mücadelelerini iki ayaklı maçlar halinde de yapabilecekler. Bu özellik aktif hale getirilirse deplasman golü kuralı da geçerli olacak. Buna benzer olarak bir de Best Of serisi yapılabilecek. Best Of özelliğiyle bir arkadaşa veya yapay zekaya karşı art arda üç ya da beş maç oynanabilecek.

Getirilen yeniliklerden belki de en güzeli ise House Rules özelliği. Normalde bir arkadaşımızla oynarken kendi kendimize de koyabileceğimiz kuralları oyun içinde aktif hale getirmemizi sağlayacak House Rules. Örneğin yakın mesafeden şut çekmek yasaklanabilecek ya da bütün şutların vole olması şart koşulabilecek.

Tabii bu değişiklikleri kullanmak istemeyen oyuncular için bir Classic Match seçeneği de yer alacak oyunda.

Öte yandan Online Seasons modu oyundan kaldırılıyor. Yerine getirilen Division Rivals modunda ise kendi beceri seviyemizdeki oyuncularla belli hedeflere de ulaşmaya çalışırken haftalık turnuvalara katılabileceğiz.

FIFA 19 PC, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One ve Nintendo Switch için 28 Eylül’de çıkış yapacak.

PES 2019’da 9 Lisanslı Lig Bulunacak