Forsaken World İçin Türk Oyuncularla Bir Mini Araştırma Forsaken World İçin Türk Oyuncularla Bir Mini Araştırma
Perfect World Entertainment’ın ücretsiz MMORPG’si Forsaken World’de çok yakında büyük bir sürpriz var. Diğer yandan ise, sayısı her geçen gün artan Türk oyuncular arasında... Forsaken World İçin Türk Oyuncularla Bir Mini Araştırma

Perfect World Entertainment’ın ücretsiz MMORPG’si Forsaken World’de çok yakında büyük bir sürpriz var.

Diğer yandan ise, sayısı her geçen gün artan Türk oyuncular arasında oyun alışkanlıklarını görmek açısından önemli bir araştırma yapılıp bu araştırmanın notları yayınlandı. Çok yakında oyuncuların karşısına büyük bir sürprizle çıkacak olan Forsaken World’ün oynanışıyla ve geleceğiyle ilgili notlar yayınlandı. Bu notlarda, Türk oyuncuların alışkanlıklarıyla ilgili önemli ipuçları da yer alıyor.

Forsaken World’deki oyuncular, Ruh Küreleri kapmak gibi özel bir sistemi olan PVP’yi ve Lonca’dan arkadaşlarıyla birlikte oynamayı tercih ettikleri görüldü. Forsaken World’de PVP sunucusunda oynamak kaydıyla, 30. Seviyeye geldiğiniz anda açık dünya PVP’ye katılabiliyorsunuz. Oyundaki günlük, haftalık ve özel günlere özgü etkinliklerin de oyuncuların oyun deneyimini olumlu etkilediği görülüyor. 29 Ekim’de düzenlenen Cumhuriyet kutlaması 3x Tecrübe etkinliği bunlardan biri.

Forsaken World’de ırklar gibi sınıflar ve meslekler de çeşitlilik gösteriyor. Oyunda dokuz sınıf ve 10’un üzerinde meslek var. Sınıflar: Savaşçı, Koruyucu, Büyücü, Rahip, Suikastçı, Nişancı, Vampir, Ozan ve Kan Yağmacısı. Oyuna ara verdikten sonra geri dönen Türk oyuncuların en çok rağbet ettiği sınıf, son Forsaken World güncellemesi Blood Harvest ile oyuna eklenen Kan Yağmacısı. Oyundaki meslekler ise, Sosyalit, Maceracı, Tüccar, Toplayıcı, Gizemci, Botanikçi, Astrolog, Zırhdemircisi, Silahdemircisi, Kılıçdemircisi, Terbiyeci ve Simyacı.

Forsaken World’ün Türk oyuncular tarafından farklı bulunan özelliği ise Dua. Oyuncular her 1 saatte 1 kez olmak üzere, oyundaki tanrılara dua ederek özel bonuslar kazanabiliyor. Birkaç saniye süren dua seansından sonra oyuncular belirli yeteneklerine güçlendirme, tecrübe ve bazen nadir eşyalar kazanabiliyor.

Türkiye’de 2013 Nisan’ında yayınlanan ve o günden bu yana sevilen MMO’lar arasında yer alan Forsaken World’le ilgili sürprizi çok yakında!Ceyda Doğan Karaş Editor in chief

86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.